סקירת מסחטת מיץ ידנית Buffalo

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
24/11/2013

אין כמו מיץ תפוזים סחוט טרי על הבוקר. אבל למי יש כח לחכות שנים עד שהתפוזים ייסחטו במכונה חשמלית או גרוע מכך – בצורה ידנית בשביל כוס מיץ? הישועה הגיע בדמות מסחטת מיץ ידנית העשויה מיציקת ברזל שמאוד מזכירה בעיצוב את המסחטות שהיו נפוצות לפני 30 או 40 שנה. ה-Buffalo מאפשרת סחיטה ידנית מהירה למדי ועקב משקלה המאוד כבד, הסחיטה היא גם מאוד יסודית.
אני קיבלתי את המסחטה כמתנה ליום הולדת והיא נמצאת אצלנו בשימוש כבר כשנה וחצי בתדירות של מספר פעמים בשבוע.

על המוצר:

מסחטה טובה צריכה להיות כבדה. פה אין מנוס, כי מסחטה קטנה יותר תזוז בזמן הפעולה. לתוך וואקום עסקי זה נכנסה לפני מספר שנים חברת "Buffalo" שהיא למעשה שם מותג גנרי כלשהו למסחטות יצוקות הנחשבות כאיכותיות. הדבר הכי בולט הוא כאמור קודם כל המשקל. מדובר על יציקת ברזל של כמעט 7 ק"ג, שמעניקה למסחטה עמידה יציבה גם בסחיטה של פירות קשים. גובהה קרוב ל-40 ס"מ, רוחבה כ-25 ס"מ ועומקה כ-25 ס"מ גם כן, מה שעושה אותה ללא קטנה במיוחד.
על פניו, המסחטה מצויידת בברגים 'המאפשרים' כיוונון מדוייק יותר לכאורה, אך לאור ניסיונותי לשחק עם הכיוונון הרי שמדובר בברגי דמה ליופי בלבד.
המסחטה משמשת אצלנו לסחיטת פירות שונים: תפוזים, לימונים, רימונים, עגבניות וכל מה שניתן בעצם לסחיטה ידנית.

חוויית השימוש:

חוויית השימוש במסחטת באפאלו היא לרוב טובה. מדובר על מסחטה כבדה וחזקה שמצליחה לסחוט די בקלות תפוזים ופירות רכים. אך כאשר מדובר בסחיטה של פירות מעט יותר עקשנים, כגון רימונים, יש להפעיל לא מעט לא כח והמסחטה עלולה לזוז בזמן השימוש. טוב היה אם היצרן היה מייצר גומיות וואקם בתחתית המסחטה על מנת שאלו ייצמדו למשטח בזמן העבודה וימנעו תזוזה אך לא כך המצב.
עוד מצאתי כי חורי הסינון של המיץ הנסחט הם גדולים מדי, לטעמי, ומאפשרים ליותר מדי רכיבי פרי להכנס לכוס, דבר שעלול להפריע במידה ורוצים לשתות את המיץ עם קש שנסתם מרכיבי הפרי הללו. מה שאני עושה זה מסנן את המיץ עם מסננת קטנה, אבל זה היה יכול להיות ממש נחמד אם חורי הסינון היו קטנים יותר או לחילופין, היה ניתן איכשהו להתקין מסננת על מנת ליהנות ממיץ נטול רכיבי פרי.
נקודה נוספת ששמתי אליה לב היא שלא ניתן להכניס הרבה כוסות בגודל נפוץ מתחת למסחטה אלא רק כוסות קטנות, דבר שיכול להעיק לעיתים. אני אישית קניתי שני סטים של כוסות איקאה סטנדרטיות של 250 מ"ל, ואלו נכנסים בול מתחת ומאפשרים שימוש רציף ונוח.

מסקנה:

לסיכומו של ענין, חובבי מיץ טרי אמיתיים חייבים לעצמם את ה-Buffalo. עד מתי נעבור ליד דוכני מיץ טרי בתל אביב ונפנטז על מסחטה ידנית יצוקה משלנו, שנוכל להכין מיץ טרי ללא כל תלות או הגבלה? ובכן, עד שתרכשו את המסחטה המדוברת כניראה. עם תג מחיר של כ-250 עד 300 ש"ח, זוהי השקעה אמנם לא קטנה אך מאוד משתלמת לזמן הארוך בעיקר מבחינת הנאה וזמינות למיץ טרי באמת בכל עונות השנה.

גלריה:

buffalo juicer side

מבט מהצד על המסחטה

buffalo juicer side view

מבט על על המסחטה

buffalo juicer fake bolt

הבורד שלכאורה ניתן לכוונן איתו את המסחטה – הוא לקישוט בלבד

buffalo juicer fake bolt 2

הברגים השונים במסחטה – הם לקישוט בלבד ואינם פעילים

buffalo juicer drain

החורים של המסננת עם גדולים מדי וחתיכות פרי גדולות נופלות לכוס

buffalo juicer drain closeup

צילום תקריב של המסננת

buffalo juicer center

המסחטה מתמודדת יפה גם עם פירות קשים במיוחד, כגון רימונים

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: מסחטת מיץ ידנית Buffalo
31star1star1stargraygray

כתיבת תגובה