סקירת מגן מסך לטלפון נייד מזכוכית מחוסמת Glass-M

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
11/10/2013

הידעתם? המסך של הסמארטפון שלכם זהו החלק היקר ביותר בטלפון שעלותו יכולה בקלות להגיע לכ-40% ואף 50% מסך מחירו של מכשיר חדש. לכן, זה לא פלא שהמוכרים בחנויות הסלולאר השונות מנסים לדחוף 'מגני מסך' כאשר אנו רוכשים טלפון חדש וכך למעשה נוצרה מין אובססיה המונית לשני אביזרים משלימים שהם בגדר חובה עיוורת: קייס ומגן מסך.
כמו תמיד וכמו בכל תחום שלעסקנים השונים מאוד נוח להפעיל מניפולציות אמוציונאליות זולות על הקונה ("אתה חייב לקנות מגן מסך, מסך חדש עולה 1200 שקל!"), כך גם במקרה הזה, השוק מוצף בהמוני מוצרים מאיכות ירודה שלא רק שלא יגנו על מכשירכם היקר בעת הצורך אלא אף עלולים לגרום לו נזק.
אז סוף מעשה במחשבה תחילה, ואחרי שנשבר לנו המסך של ה-Galaxy S4, ונאלצנו להיפרד מ-1200 ₪ עבור מסך חדש, החלטנו ללמוד על נושא מגני המסך לעומק על מנת למנוע הישנות מקרים מעציבים שכאלה. לאחר תקופת טסטים, החלטנו לסקור את אחד ממגני המסך הטובים שיצא לנו להתנסות בהם, ה-Glass-M Tempered Glass Protector, שבנוסף להתרשמותנו הטובה גם קיבל שבחים ממשתמשים ברחבי העולם וכן זכה לתיעודי וידיאו ביוטיוב שממחישים את טיבו.

על המוצר:

ה-Glass M הוא מגן מסך אמיתי שבניגוד למרבית מגני המסך הזולים באיביי (אלו שעולים 1$ לעשרה מגני מסך) העשויים מחומר פלסטי גמיש וזול כלשהו – עשוי מזכוכית משוריינת אמיתית. המגן מסך אינו גמיש (זכוכית, אחרי הכל) והוא עבה יותר ממגני המסך שהתרגלנו אליהם. הייחוד של Glass-M טמון בזה שקשה מאוד לשרוט את מגן המסך והכי חשוב – הוא עמיד בפני מכות וזעזועים בעצמה חזקה מאוד. כמו כן, הוא אינו סופח אליו טביעות אצבעות כמו המגנים הזולים, דבר שבהחלט משפר את חוויית השימוש הכללית בו.
המוצר מגיע ארוז באריזה מושקעת ואטומה יחד עם אביזרי הדבקה נלווים: אלכוהול לניקוי ראשוני של המסך לפני ההדבקה, מטלית מיקרופייבר, פלסטיק להוצאת הבועות ונייר דבק מיוחד להרמת שאריות אבק מיקרוסקופיות. מחירו של המוצר ב-eBay הוא בסביבות ה-$14 עם משלוח לארץ. מחירו בארץ הוא כמו תמיד מופקע במיוחד ועומד על 100-200 ₪. מי שהפרוטה אינו מצויה בכיסוי – רצוי מאוד שיזמין מחו"ל.

חוויית השימוש:

מאותו יום ארור שבו נשבר לנו המסך של הטלפון ונאלצנו לקנות מסך חדש בעלות של 1200 ₪, כל הפרספקטיבה שלנו על מגני מסך השתנתה. מעוד אביזר ש"טוב שיהיה" הענין הפך לחיפוש קדחתני אחר מגני המסך האמיתיים והראויים שבאמת יגנו על המכשיר שלנו. לאחר שראינו אינספור סרטונים ביוטיוב על ה  Glass-Mוקראנו ביקורות – החלטנו לבצע כמה ניסויים ביתיים, עדינים יחסית, בדמות ניסיונות שריטה ומכות ישירות (לא חזקות מדי) על גבי המסך בכדי לבחון את עמידותו בתנאי היום יום. התוצאה הייתה צפויה ולא נרשם כל נזק למגן המסך או למסך עצמו. הבדיקות הקלות שערכנו אינן משתוות אפילו לבדיקות האכזריות שמגן המסך עבר בסרטוני יוטיוב שונים, אך כיוון שאנחנו לא מקבלים מכשירים סלולאריים לסקירה ואין לנו מלאי רזרבי לבדיקות – פשוט פחדנו על המכשירים האישיים שלנו ועשינו מה שיכולנו, לאור הטראומה של שבירת המסך שעמה נאלצנו להתמודד רק לפני שבועות ספורים.
קשה מאוד להגדיר חוויית שימוש במגן מסך, אבל בסך הכל מדובר על מוצר איכותי מאוד, שנדבק למסך בצורה מעולה, ללא כל בועות ותזוזה וניראה כי הוא שומר על המסך מיום הדין הבא. אין כל פגיעה באיכות הטאץ' עצמו והיתרון המובהק שלו הוא כאמור העובדה שטביעות אצבעות כמעט ולא נותרות על גבי הזכוכית, ואלו שכן, מוסרות בקלות במחי מטלית.
המגן אמנם עבה יותר משאר המגנים בשוק, אך הוא נדבק בצורה אלגנטית למסך, ויחד עם הקצוות המעוגלים שלו, יוצרים שילוב שגם נראה טוב וגם מגן בצורה הרבה יותר טובה מהמגנים הזולים למיניהם.
החיסרון היחידי של המגן הוא שנורא קשה לסיר אותו בשלמותו או לחילופין, קצת קשה להרימו ולהניחו מחדש במידה ולא דייקתם בהנחתו הראשונית. כיוון שמדובר על זכוכית, חומר שאינו מצטיין בגמישות יתרה, מרבית הסיכויים שכאשר תרצו להוריד את המגן מתישהו, הוא ישבר. המסך אמנם ישאר נקי, אבל המגן, משני נסיונות שלנו – סיים את חייו ועבר לעולם הבא. כנ"ל גם לגבי ההתקנה של המגן, שלפעמים קורה שנאלצים להרים את המגן מהמסך ולהניחו שוב, אצלנו ה Glass-M נדבק כ"כ חזק למסך בניסיון ההתקנה הראשון עד שלא הצלחנו להרימו מבלי שהוא נשבר. במידה ויש לכם ידיים שמאליות או שאתם לא ממש טובים במלאכה עדינה – מוטב לרכוש מראש שני מגנים במידה ומשהו מתפקשש בהתקנה שלהם או לחילופין, לבקש ממישהו שידביק את המגן עבורכם.

מסקנה:

אם הסמארטפון שלכם יקר לכם ואתם רוצים להגן עליו באמצעות מגן איכותי ומוכנים להיפרד מכ-60 ₪ – סביר להניח כי לא תתאכזבו. מדובר על מוצר איכותי, עמיד ולא ממש יקר (ביחס למכשיר סלולארי של 3000 ₪) שלא רק שייתן שקט נפשי אלא יעזור למסך להתמודד עם נפילות ומכות ישירות. ישנם מגנים אחרים בשוק שמתחרים באותה ליגה, כדוגמת ה-BUFF, אך ה  Glass-Mהוא זול יותר, זמין יותר לישראלים באיביי ומהווה אלטרנטיבה חלופית מצויינת לכל מי שזקוק מגן מסך איכותי. ההתקנה היא מעט טריקית, אך אם אתם רגילים להתקין בעצמכם מגני מסך ויכולים לעקוב אחרי הוראות (או סרטונים ביוטיוב) – ה Glass-M יהיה בחירה מעולה ולא יקרה.

גלריה:

glass-m buttom

המחשת עובי המגן מתחתית המכשיר

glass-, top closeup

המחשה נוספת לעוביו של המגן

glass-m top

המגן אינו משאיר הרבה טביעות אצבעות

glass-m top view

המחשת עובי המגן מחלקו העליון של הטלפון

glass-m side view

צילום צד

glass-m angle view

עובי המגן מאפשר הכנסתו לכל קייס

glass-m package back

צדה האחורי של האריזה

glass-m package

צדה הקדמי של האריזה

glass-m screen

המגן לפני ההדבקה

glass-m inner pack

פנים האריזה

Share Button
ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: סקירת מגן מסך לטלפון נייד מזכוכית מחוסמת Glass-M
51star1star1star1star1star

כתיבת תגובה