סקירת סט עכבר ומקלדת אלחוטיים Logitech K260

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
21/07/2013

בשנים האחרונות ניראה כי טרנד המוצרים האלחוטיים תופס תאוצה ופופולאריות רבה, ואפשר בהחלט להבין מדוע. מדוע להשתמש במקלדת ועכבר עם חוט חשמל אם ניתן להפטר מכל הסרבול הכרוך בענין ולעבור למקלדת ועכבר אלחוטיים הפועלים בעזרת דונגל קטנטן? חברת Logitech, שהיא המובילה בייצור של מוצרי מולטימדיה איכותיים, כבר מזמן הבינה את השטיק ואט אט הציוד האלחוטי הפך לנגיש יותר ויותר לכלל הציבור.
הסט של חברת Logitech מדגם K260, הוא בין הזולים של החברה ומחירו בישראל עומד על סביבות 120-150 ₪ בערך. מחיר קטן יחסית בשביל מוצר נוחות, במיוחד לכל אלו שעובדים עם לפטופ ויש להם בבית תחנת עגינה או סתם כאלה שמעדיפים ציוד אלחוטי.

על המוצר:

ה-Logitech K260 נמצא אצלי בשימוש יומיומי בעבודה מהבית כ-4 חודשים ועד כה הוא עושה רושם של מוצר איכותי למדי. הסט למעשה מורכב משני חלקים: מקלדת אלחוטית (מדגם K260) ועכבר אלחוטי (מדגם M210). המקלדת פועלת באמצעות שתי סוללות AAA ואילו העכבר פועל באמצעות סוללת אצבע AA בודדת, כאשר שני המכשירים משדרים לדונגל הפועל בתדר 2.4 Ghz המסוגל לעבוד על מרחק של כ-10 מטרים.
המקלדת עצמה היא בגודל סטנדרטי מלא כאשר בחלק העליון שלה ישנה שורה של 8 מקשי קיצורי דרך שונים (בקרת ווליום, השתקה, כפתור בית לדפדפן, כפתור דוא"ל, כיבוי מחשב ומחשבון) שהם די נוחים ופונקציונליים. העכבר הוא עכבר לייזר בעל דיוק מכובד מאוד של 1000 dpi.

חוויית השימוש:

מבחינת נוחות, כל מוצר אלחוטי שמנטרל אותנו מצורך בחוטים מסורבלים הוא בדרך כלל מבורך, וכך גם במקרה של הקומבו הנ"ל. פתאום שולחן העבודה ניראה נקי ופחות אבק נצבר בחלק האחורי שלו. המקלדת עצמה היא נוחה לשימוש ובוודאי שנוחה הרבה יותר מכל מקלדת של לפטופ באשר היא, כי אחרי הכל, אין תחליף למקלדת בגודל מלא, כזאת שניתן לעבוד עליה בנוחות. עד כה, הסוללות שהגיעו עם המקלדת מחזיקות מעמד יפה ולא נדרשתי להחליפן. העכבר האלחוטי הוא מאוד נוח לשימוש גם כן: נוח מאוד לשים עליו את היד, הלחיצות עליו הן חלקות והוא די מדוייק בעבודה שלו. כמו כן, העבר מותאם לעבודה לאנשים שמאליים וימניים כאחד.
הדונגל שמגיע עם הסט הוא דונגל בגודל מלא, בניגוד לנאנו דונגלים הנפוצים כיום בשוק ושהם קטנים משמעותית מהדונגל בגודל מלא (4.5 ס"מ, מול 1.2 ס"מ אורך), אך עובדה זו לא מפריעה ממש לפונקציונאליות של הסט.
החיסרון העיקרי של המקלדת הוא שהלחיצה על המקשים היא חלקה מדי. אין את ה"קליק" או הרעש שאנו מכירים ממקלדות אחרות ולפעמים קשה לדעת אם הלחיצה הניבה תוצאה כלשהי או שמא עלינו ללחוץ שנית. הדבר יכול לתסכל את אלו שרגילים להקליד מהר ואוהבים ורגילים לשמוע את ההקשה.
החסרונות העיקריים של העכבר טמונים בעובדה שאין מתג כיבוי והדלקה בעכבר ולכן לא ניתן לכבות אותו כאשר הוא לא בשימוש ודבר זה גורר אחריו את החיסרון השני שהוא חיי סוללה יחסית גרועים. אני נאלץ להטעין את הסוללה של העכבר בממוצע פעם בחודשיים בעוד שבעכברים אחרים, אלו שיש להם מתג כיבוי, אני מטעין את הסוללה בממוצע פעם בשנה עד שנה וחצי.  חבל שחברת Logitech לא התקינה מתג שכזה, אך מאידך, מדובר בסט שהוא בין הזולים ביותר של החברה ולכן אי אפשר לצפות לפיצ'רים שהם מנת חלקם של מוצרים יקרים יותר. חיסרון קטנטן נוסף הוא שאין אפשרות להטמין את הדונגל בתוך העכבר כאשר הדונגל לא בשימוש, כנהוג במוצרים יקרים יותר של החברה אבל הדבר זניח, במיוחד לאור העובדה שאני לא ממש מתנייד עם העכבר והמקלדת מחוץ לבית לעתים קרובות מדי.

מסקנה:

ה-Logitech K260 הוא סט נפלא ואיכותי לכל מי שמחפש מקלדת בגודל מלא ועכבר לייזר איכותי במחיר זול. לא מדובר כאן על מקלדת ועכבר לגיימרים או גרפיקאים אלא מוצרים בסיסיים אך איכותיים שמתאימים מאוד למשתמשים הממוצעים המחפשים מוצר Low end איכותי ואמין. התמורה לכסף במקרה של ה-K260 היא מצויינת. מי שמחפש להפטר מהסרבול של החוטים ו/או להוסיף מקלדת בגודל מלא ללפטופ שלו – זאת תהיה בחירה מצויינת. מי שהשימושים שלו דורשים חומרה איכותית ובעלת דיוק רב יותר – מוטב לו לבדוק אופציות אחרות.

גלריה של הסט Logitech K260 + M210:

Logitech M210 buttom zoom

החלק התחתון של העכבר – תקריב

העכבר מתאים גם לימניים וגם לשמאליים כאחד

העכבר מתאים גם לימניים וגם לשמאליים כאחד

Logitech M210 Mouse buttom

החלק התחתון של העבר

Logitech M210

העכבר פועל באמצעות סוללת אצבע AA סטנדרטית המספיקה לכ-4 חודשי עבודה

Logitech K260 top view

המקלדת במבט מלמעלה

Logitech K260 buttom view

החלק התחתון של המקלדת

Logitech K260 buttom zoom view

החלק התחתון של המקלדת – תקריב

Logitech K260 Keyboard Shortcuts

יש במקלדת שורת מקשים המשמשים כקיצורי דרך ליישומים נפוצים

Logitech K260 Dongle

הדונגל של הסט הוא די גדול ביחס למיקרו דונגלים הנפוצים כיום

 

Logitech M210

הסוללה מספיקה לכ-4 חודשי עבודה

Logitech M210 Mouse buttom

החלק התחתון של העכבר

 

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: סט עכבר ומקלדת אלחוטיים Logitech K260
41star1star1star1stargray

כתיבת תגובה