סקירת עכבר לייזר אלחוטי Logitech M505

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
03/08/2013

מי שמחפש עכבר לייזר איכותי ואלחוטי מבית טוב למחשב הנייד שלו – ה-Logitech M505 הוא אופציה מעניינת שכדאי מאוד לבדוק אותה. אמנם מחירו של העכבר בארץ הוא לא בין הזולים, בלשון המעטה, ועומד עד כ-250 ₪, אך בהחלט מדובר על מוצר איכותי ועמיד לאורך שנים, עם חיי סוללה מעולים, שנותן תמורה מצויינת לכסף שלו, במיוחד אם יש את האופציה להביאו או להזמינו מחו"ל או מ-eBay, שם מחירו נמוך מלמעלה מ-50% ממחירו בארץ.

על המוצר:

העכבר נרכש כמוצר השלמה ללטפופ חדש שרכשנו לפני כשנתיים, והוא נמצא בשימוש יומיומי ואינטנסיבי מאז. ה-M505 מופעל באמצעות שתי בטריות AA רגילות ומתחבר למחשב באמצעות  נאנו דונגל קטנטן המשדר בתדר 2.4 Ghz. העכבר מורכב משני לחצנים עיקריים וגלגלת והוא מצופה בשכבת גומי בצדדיו על מנת להעניק אחיזה טובה ונוחה יותר ולמנוע החלקה. כמו כן, קונסטרוקציית העכבר הינה נייטרלית לחלוטין והוא מותאם לעבודה של ימניים ושמאליים כאחד. בחלקו התחתון מצוי מתג כיבוי והפעלה וכן כפתור הפותח את מכסה הסוללות בחלקו העליון של המכשיר. בתא הסוללות יש גם מקום ייעודי לאחסון הדונדל על מנת שלא ילך לאיבוד בזמן שהוא לא בשימוש. העכבר הוא כאמור עכבר לייזר בעל דיוק מצוין של 1000 dpi ותגובות מהירות במיוחד. היצרן מבטיח חיי סוללה נאים מאוד של 15 חודשים ואכן, בפועל, חיי הסוללה זה אחד היתרונות המובהקים של עכבר זה.

חוויית השימוש:

חברת Logitech צברה לעצמה מוניטין של חברה איכותית ואמינה לאורך השנים וה-M505 ממשיך את הקו. בראש ובראשונה, אנו מאוד נהנים מחיי הסוללה הארוכים של העכבר ומיד עם רכישתו, התקנו בתוכו שתי סוללות AA נטענות ואיכותיות של חברת Duracell שאנו מטעינים בערך פעם ב-9 חודשים. כמעט תמיד וכמעט בכל המקרים, הצהרות היצרן לעולם לא יתאמו את המציאות בשטח, ככה שכשהיצרן מבטיח חיי סוללה של 15 חודשים, כדאי מאוד לצפות לחיי סוללה ארוכים, אך בטח שלא של שנה וחצי. אז להטעין את הסוללות במשך כמה שעות פעם בשנה זה לא נורא כל כך ובוודאי שעדיף מאשר פעם בחודש או בחודשיים כמו עם מוצרים אחרים. בנוסף, מתג הכיבוי הוא סופר שימושי, במיוחד בתקופות שאנו לא משתמשים כל כך הרבה בעכבר או בזמן שאנו בנסיעות או מעברים ורוצים לשמור על חיי הסוללות.
נוחות השימוש בעכבר גם היא מורגשת. העכבר אינו עכבר בגודל מלא אלא בגודל קטן יותר, של כ-10 על 5 ס"מ, המותאם לנשיאה ועבודה על מחשב נייד. הוא מתיישב בצורה טבעית ונוחה ביד ומשטח הגומי תורם לגריפ גם כן. ניתן בקלות לעבוד עם העכבר גם עם ידיים מזיעות וגם עם שתי הידיים שכן, עיצובו של העכבר מותאם גם למי שימני וגם למי ששמאלי וזה נפלא. העכבר מגיב יפה על כל סוגי המשטחים, כולל משטחי בד כמו ספות וכורסאות ואנו דווקא מעדיפים להשתמש בו ללא פד, אך זוהי כמובן העדפה אישית.
מהירות ודיוק העכבר גם היא משביעת רצון, למרות שקשה למדי למדוד ולהעריך דיוק, אך התחושה היא שכאשר עובדים על תוכנות שדורשות דיוק, כגון תוכנות עיצוב ואנימציה למיניהן, שהעכבר מגיב בצורה טובה ונוחה יותר מאשר עכברים עם רמת דיוק נמוכה יותר. גם משקלו המושלם של העכבר – לא כבד מדי ולא קל מדי – תורם לתחושת הדיוק ומעצים את חוויית השימוש בעכבר.
אחסון הדונגל היה לנו כרועץ לאחר שאיבדנו את הדונגל של העכבר הישן שלנו ולא הצלחנו למצוא אחד חלופי.  מאוד שמחנו לגלות שמהנדסי חברת Logitech חשבו על פתרון שימושי ופשוט לענין והוסיפו סלוט קטן בתוך העכבר עצמו שניתן יהיה לאחסון בו את הדונגל ללא חשש.

מסקנה:

אם אתם מחפשים עכבר איכותי ועמיד לשנים ארוכות, כדאי מאוד לבדוק את ה-Logitech M505. יש לנו את העכבר כשנתיים ואנו מאוד מרוצים מתפקודו ומאיכותו. מחירו בארץ אמנם לא זול, אך מדובר ללא ספק בהשקעה לטווח הארוך שמתאימה במיוחד לאנשים שעובדים בעיקר על מחשבים ניידים וזקוקים לעכבר נייד איכותי, שמצריך low maintenance ומספק תוצאות מצויינות ומדוייקות ונותן למשתמש חוויית שימוש טובה מאוד.

גלריה:

משטח האחיזה של העבר נוחה

משטח האחיזה של העבר נוחה

צידו של העכבר מכוסה בגומי נוח לאחיזה

צידו של העכבר מכוסה בגומי נוח לאחיזה

מבט לקרבי העכבר

מבט לקרבי העכבר

ניתן לאכסן את הדונגל בתוך העכבר

ניתן לאכסן את הדונגל בתוך העכבר

גלגלת נוחה לשימוש

גלגלת נוחה לשימוש

מתגי פתיחה וכיבוי של העכבר

מתגי פתיחה וכיבוי של העכבר

נאנו דונגל

נאנו דונגל

גודלו של הנאנו דונגל

גודלו של הנאנו דונגל

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: עכבר לייזר אלחוטי Logitech M505
51star1star1star1star1star

כתיבת תגובה