סקירת כיסוי לסמארטפון OtterBox Commuter

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
04/09/2013

עם חדירת סמארטפונים לחיינו בשנים האחרונות, היה זה צפוי למדי שתעשיית הכיסויים והאביזרים המשלימים לטלפונים הסלולאריים תציף את השוק. כיום, ישנם אינספור מותגי כיסויים שונים שכל אחד מתיימר להיות החזק ביותר, העמיד ביותר או הקל ביותר או פשוט… המגן ביותר.
כיוון שאנו לא אוהבים ללכת סחור סחור ולהוציא מאות שקלים על מנת לבדוק את כלל המגנים הנפוצים בשוק, הלכנו על מותג ידוע ובעל שם ומוניטין עולמי שכבר נמצא בשוק כמה וכמה שנים – OtterBox. כיוון שהתחדשנו בטלפון סלולארי חדש מסוג Samsung Galaxy S4 לפני מספר חודשים, בחרנו בדגם ה-Commuter שהוא מעט פחות מאסיבי מדגם העילית של החברה לטלפון ממודל זה, ה-Defender וכפועל יוצא, גם מעט מגושם פחות ממנו.
הכיסוי עולה בישראל בסביבות ה-200 ₪, כאשר ניתן להזמינו מ-eBay בעלות של כ-$35, כולל משלוח, ולחסוך כך לא מעט כסף. במידה ומבצעים הזמנה מאיביי, יש לוודא שמדובר במוצר מקורי ולא חיקוי ולכן חשוב לסמוך על מוכרים שהם לא סיניים במקרה הזה. אמנם 200 ₪ לכיסוי זה לא זול, אבל כאשר מדובר במכשיר אלקטרוני שעולה כמה אלפי שקלים, זוהי הוצאה די זניחה ודי משתלמת כפי שניראה בהמשך.

על המוצר:

ה-OtterBox Commuter SGS4 איתנו כבר 4 חודשים ובגדול אנו מרוצים. כמו מרבית הקייסים האיכותיים בשוק, גם האוטרבוקס מורכב משני חלקים: כיסוי גומי וכיסוי חיצוני העשוי פלסטיק מוקשח (פוליקרבונט). הכיסוי גומי עוטף למעשה את הטלפון ואמון על ספיגת הזעזועים וכיסוי הפלסטיק מתיישב מעל ומספק שכבת הגנה נוספת. בחלקו האחורי של הקייס ישנם פתחים למצלמה ולרמקול; בצדדים ישנם כפתורי ווליום וכיבוי ייעודיים ואילו החלק הכי מענין, שהוא זה שנותן לכיסוי זה את היתרון המוחץ הוא כיסוי הפתחים של שקע ההטענה ושקע האוזניות בדלתות גומי נפתחות ששומרות על פתחים אלו מאבק כאשר הם לא בשימוש. זהו אחד הכיסויים הבודדים, אם לא היחידי, שמציע כיסוי ליציאות החשובות של הטלפון ואנו מצאנו זאת כיתרון מובהק לאחר מספר טלפונים משנים עברו שנאלצנו למסור לתיקון למעבדה כתוצאה מלכלוך שנכנס דרך הפתחים החשופים.
יתרון מובהק נוסף של הקייס הוא בשוליים שמגינות על המסך ויוצרות אזור חיץ של כ-3 מ"מ בין המסך עצמו ובין נקודת החיכוך של הקייס עם משטחים פיזיים חיצוניים (שולחן, רצפה וכד'). מבחינתו, איכותו של כיסוי נמדדת ברמת ההגנה על המסך של הסמארטפון בנפילה על משטח ישר שאינו מחודד. קייסים אחרים, גם כאלו ממותגים ידועים, מספקים לרוב כ-2 מ"מ (לפעמים גם פחות מזה) של הגנה שלא תמיד מספקת, במיוחד כאשר מדובר בהגנה על המסך מנפילות על משטחים שהם אינם בהכרח ישרים לחלוטין, שאז נזדקק לאקסטרה מילימטר הזה שיכול להציל את המסך שלנו משבר שעלות תיקונו היא גבוהה ביותר (מסך זהו החלק היקר ביותר להחלפה בטלפון ועלותו יכולה להגיע בקלות לכ-40% ממחירו של מכשיר חדש).
פינות הקייס, שהן עוד נקודת תורפה ידועה, מכוסות בשכבת סיליקון עבה יותר משאר הקייס וכיסוי הפלסטיק החיצוני מתיישב בצורה מושלמת בפינות ויחד הם מהווים הגנה מצוינת.
בסך הכל ניתן לומר כי הכיסוי ממשיך את הקו של חברת OtterBox ביצירת כיסויים מאסיביים שבאמת עושים את עבודתם נאמנה.

חוויית השימוש:

קשה מאוד לתאר חוויית שימוש בכיסוי לטלפון סלולארי אך בגדול, מי שמחפש מוצר שיגן על הטלפון שלו מנפילות – ה-Commuter הוא סופר מומלץ ומובטח כי יעשה עבודה נהדרת. אך, כמו כל דבר טוב, יש גם חסרונות. במקרה הזה, החיסרון הוא הגודל. הכיסוי מוסיף גודל ונפח לטלפון שבעינינו פוגע בחוויית השימוש ובעיצוב המקורי והדק של הטלפון. אמנם הטלפון לא ניראה כמו לבנה חתיכת בטון מגושם במיוחד, אך מי שרגיל לכיסויים פשוטים ודקים, ששומרים על הגזרה הדקה של הטלפון ועל המראה המלוטש שלו, נכונה לו אכזבה קלה, כי מה לעשות, על מנת ליצור מגן חזק, יש צורך בפשרות. דבר נוסף שיכול קצת להעיק זה דווקא היתרון המובהק שדיברנו עליו בפסקה הקודמת ואלו הם כיסויי הפתחים מגומי, שלפעמים על מנת להכניס אוזניות או כבל הטענה דורשים מעט התעסקות לא הכי נוחה.
דבר נוסף שעלול להעיק במקצת על חוויית השימוש בקייס הוא הטירחה הכלולה בהלבשתו של הקייס על הטלפון, שהיא מעט מסורבלת ולא הכי מהירה. לנו לא הייתה סיבה ממשית להוריד את הקייס כי לא הזדקקנו לגישה לסוללה, אך כאשר כן רצינו לעשות זאת, ההשמה מחדש של הכיסוי הייתה מעט מעצבנת, אך שוב, בצורה זניחה למדי ביחס ליתרונותיו של הקייס.
בניגוד לקייסים אחרים, האוטרבוקס לא זז ממקומו במהלך השימוש הרגיל בטלפון ולא היינו צריכים 'לסדר' אותו מדי פעם. פשוט "הלבש ושכח" במיטבו ועל כן מגיע ח"ח ליצרן!

מסקנה:

בסך הכל, כאשר בוחנים את שלל הפרמטרים של ה-OtterBox Commuter, ניתן בהחלט להסיק כי מדובר על מוצר איכותי מאוד שעושה את העבודה כיאות. מי שמחפש כיסוי מינימליסטי ודקיק בכדי שהוא יוכל לדמיין שהטלפון שלו מוגן – זה לא המוצר. הקייס כאמור מוסיף נפח וגודל לטלפון ומעיב על העיצוב המקורי שלו, אך בסופו של יום, הוא מגן על הטלפון מנפילות כמו שצריך. איכות הבניה היא מצויינת ועמידה, ולאחר 4 חודשי שימוש, על בסיס יומיומי, לא ניראה כי החומר מתעייף וגם הקייס הפנימי העשוי סוג של גומי או סיליקון – לא מראה סימני עייפות, סדקים או קרעים מכל סוג שהוא. מחירו של המוצר אינו זול – אבל מי שזקוק להגנה אמיתית על הסמארטפון שלו ולא מוכן להתפשר על קייס פשוט שלא בטוח שיגן כמו שצריך ברגע האמת – האוטרבוקס תהיה בחירה מעולה, גם לטווח הארוך.

גלריה:

otterbox commuter w phone

הטלפון כשהוא בתוך הקייס

otterbox commuter plugs

שכבת ההגנה הראשונה – מגן גומי/סיליקון

otterbox commuter front

שני חלקי הקייס יחדיו

otterbox commuter edge measure

3 מ"מ מפרידים בין המסך עצמו למשטחים חיצוניים

otterbox commuter edges

דופן הקייס היא עבה ביחס לקייסים אחרים

otterbox commuter earphones cover

כיסוי שקע האוזניות – יתרון מובהק של הקייס

otterbox commuter 2 parts

שני חלקי הקייס

otterbox commuter back side

שני חלקי הקייס מחוברים יחדיו

otterbox commuter charge hub cover

כיסוי שקע ההטענה השומר מפני חדירת אבק

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: כיסוי לסמארטפון OtterBox Commuter
41star1star1star1stargray

כתיבת תגובה