סקירת הארד דיסק חיצוני נייד Transcend StoreJet 25M3

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
21/11/2013

את ה-StoreJet 25M3 רכשתי אחרי שכבר היה לי הארד דיסק חיצוני נייד מתוצרת Transcend מדגם 25H3P במשך קרוב לשנה וחצי והוא הסתבר להיות כמעולה ומהיר.
למי שלא בקי בענינים, ה-StoreJet 25M3 הוא מסדרת ה-Rugged של החברה, כלומר, דיסקים חיצוניים ניידים המצופים בגומי מבחוץ וכוללים מערכת הגנה נגד נפילות וזעזועים. בקיצור – לכל מי שיש ידיים שמאליות או נטייה להפיל דברים – זה הדגם המושלם עבורו.
המוצר נמכר כיום במחיר של כ-350 ש"ח להארד דיסק בנפח 1TB, ובמחירים זולים יותר לדגמים בעלי נפח קטן יותר. למרות הנטיה הטבעית שלי להזמנה של כל דבר מחו"ל, במקרה של הארד דיסקים וזכרונות, לא תמיד משתלם להזמין מחו"ל שכן המחירים הם כמעט זהים וההפרשים לרוב לא עוברים את ה-20%, במיוחד כאשר מדובר גם באחריות שהיא לעיתים קריטית למוצרים מסוג זה.

על המוצר:

כאמור, מדובר על כונן קשיח חיצוני העמיד בפני זעזועים ונועד בעיקר למי שנוטה להפיל את חפציו וזקו' למוצר עמיד במיוחד. מבחוץ, ההארד דיסק מצופה בגומי שהוא די נעים לאחיזה, והפאנל הצדדי, היכן שמחברים את כבל ה-USB לכונן, עשוי מפלסטיק בצבע ירוק ניאון ולצידו נורית חיווי כחולה. גודלו של הכונן הוא נוח למדי: כ-12.5 ס"מ אורך, 8 ס"מ רוחב, ועובי של כ-2 ס"מ. ההארד הנייד שנמצא ברשותי הוא בנפח 1TB והוא נועד בעיקר לגיבוי של כל המחשב: סרטים, תוכנות, מוזיקה, פרוייקטים שונים, מסמכים, תמונות ועוד.
המכשיר מגיע עם תוכנת הצפנה חכמה (Transcend Elite) שנוחה למדי לשימוש ככה שמי שזקוק להצפנה – לא צריך לחפש תוכנות ייעודיות ופשוט להשתמש ב-Elite שהיא בעיני פתרון טוב למרבית המשתמשים הרגילים.

חוויית השימוש:

בשורה התחתונה, מה שהיה הכי חשוב לי בהארד דיסק הנייד שלי הוא שני דברים: 1. שהוא יהיה אמין לאורך זמן 2. שיעביר את כל המדיה שלי בצורה הכי מהירה. בשני הפרמטרים הללו ה-StoreJet 25M3 מצטיין. גם לאחר ניוד רב של הכונן הקשיח שכלל גם כמה נפילות אקראיות – הוא ממשיך לעבוד ללא דופי. גם "אחיו הגדול", מדגם 25H3P, שהיה ברשותי במשך כמעט שנתיים, פועל עד היום ללא כל תקלה ועבר בירושה לשימוש של זוגתי. ככה שמבחינת הדרישות האישיות שלי – אני מאוד מרוצה.
מהירות העברת הנתונים מבחינתי זהו הפיצ'ר אולי החשוב ביותר וגם פה, Transcend לא פישלו וההארד דיסק מעביר נתונים במהירות יפה ביחס להארד דיסקים אחרים שניסיתי (של WD ושל Asus): סרט ששוקל כ-1.5 ג'יגה עבר תוך פחות מ-30 שניות; אלבום מוזיקה ממוצע לוקח כ-3 שניות להעביר; אלבומי תמונות או תמונות ערוכות עוברות מהר מאוד גם כן.
מהירות העברה תלויה כמובן בהרבה מאוד גורמים שונים אך התרשמותי הייתה שה-StoreJet מציע אלטרנטיבה מהירה יותר מהמתחרים בטווח המחיר שלו, למרות שבתור מוצר כללי (הארד דיסק נייד בנפח 1TB) הוא מעט יקר מהשאר, הוא בהחלט מצדיק את מחירו במיוחד אם אתם קהל היעד.

מסקנה:

המסקנה היא מאוד פשוטה. אם אתם צריכים כונן עמיד שהוא מהיר ואיכותי – הרי שתאהבו מאוד את ה-Transcend StoreJet 25M3, כי הוא פשוט תפור לאנשים שהם מעט קלאמזיים, מה עוד שהוא מאפשר גם הצפנה נוחה ומהירה של קבצים שונים. מאידך, אם אתם מחפשים כונן קומפקטי שיהיה יותר אלגנטי במראה שלו – רצוי כי תתורו אחרי דגם אחר. כך או כך, המותג המדובר הרוויח את האמון שלי ואני בהחלט ממליץ עליו.

גלריה:

transcend storejet 25m3 top

מבט מלמעלה על הכונן הקשיח

transcend storejet 25m3 side closeup

נקודת החיבור של הכבל USB לכונן. ממוקמת במיקום נוח למדי

transcend storejet 25m3 ruller

האורך של הכונן הוא פחות מ-13 ס"מ, לא גדול מדי ולא קטן מדי

transcend storejet 25m3 ruller 2

רוחבו של הכונן הוא כ-8 ס"מ המעניק להארד דיסק גודל מצוין

transcend storejet 25m3 panel

צילום נוסף של הקונקטור מיקרו USB של הכונן

 

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: הארד דיסק חיצוני נייד Transcend StoreJet 25M3
51star1star1star1star1star

כתיבת תגובה