סקירת קסדת אופניים Bern Allston

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
15/08/2015

קסדת אופניים זה חלק אינטגרלי מהרכיבה בעיני. אין מצב שאני יוצא לרכיבה ולו הקצרה ביותר ללא קסדה. פעם – לא רציתי לשמוע על קסדות. עם השנים, כשמזדקנים, או לחילופין, גם וזדקנים וגם נופלים כמה פעמים על הראש בדרך – מבינים שאי אפשר בלי זה.
אני איש הרים: אוהב מאוד סנובורד בחורף ואופני הרים בקיץ. בכל העונות בעצם אני נמצא בהרים, וסטייל הרכיבה שלי הוא אגרסיבי למדי בכל תחום. כשהגיע הזמן לחפש קסדה, רציתי קסדה שמצד אחד תהיה הכי קלה שאפשר ומצד שלי שתהיה יחסית מתאימה לרכיבת שטח. קסדת פול פייס אצלי לא באה בחשבון כי הענין בעיני כבר גובל במזוכיזם (למגן את עצמך לדעת) ולכן רציתי משהו שיהיה יותר סולידי מקסדת אופניים רגילה. אחרי מחקר לא מעמיק במיוחד, ולאור החיבה שלי לקסדת הסנובורד שלי שגם היא מתוצרת Bern, שמחתי לגלות שהחברה הרחיבה את היצע המוצרים שלה ומציעה גם קסדות אופניים. שמחתי לגלות כמה דגמים שניראים מגניבים ומעניינים והזמנתי את ה-Allston.

על המוצר:

ה-Bern Allston היא קסדת אופניים העשויה מ-Zip Mold שזאת מין סגסוגת קרבון ופלסטיק שאמורה להיות מאוד חזקה (לא ניסיתי עדין ליפול על הראש ולדווח על אמיתות הטענה) מחד ומאוד קלה מאידך. ואכן, ה-Bern Allston היא בין קסדות האופניים הקלות בשוק עם משקל של כ-370 גרם. לקסדה יש 16 פתחי איוורור וכן מצחייה שניתנת לקיבוע למעלה או למטה. הסגירה מתבצעת באמצעות רצועות ובנוסף יש גלגלת מאחורה שאמורה לתת מתיחה נוספת לקיבוע מושלם. המידות הזמינות הן S-M, L-X שאמורות להתאים לכולם.

חוויית השימוש:

השימוש הראשוני בקסדה היה די קטסטרופלי. הקסדה ממש לחצה לי על הראש וגרמה לכאבי ראש מעצבנים למדי. אחרי כמה שימושים, היא התחילה להתרחב והשימוש בה הפך לנוח יותר. היתרון העיקרי שהבחנתי בקסדה הוא רמת האוורור היחסית גבוהה בה הודות להמון פתחי איוורור. בנסיעה מהירה די מרגישים את האוויר מרענן את הראש וגם תחת גשם זה די נחמד. המידות המוצעות הן אידיוטיות לחלוטין: במקום לפתח קסדות במידות מדוייקות יותר, נגיד 52-56 ס"מ היקף, או משהו כזה, ניתן היה לדעתי לעשות את הקסדה נוחה יותר. מזל שהיא התרחבה מעט והפסכה לסבילה יותר…
בסך הכל, הקסדה עושה את העבודה, ניראית יחסית סביר לקסדה על הראש, ויחסית נוחה לקסדה בבמנה שלה. בנוסף, ניתן להחליף בקסדה את מערכת הריפוד ולהתאים אותה לשימוש בסנובורד, אך אני מעדיף שתהיה לי קסדה ייעודית לכל פעילות ספורטיבית.

מסקנה:

בסך הכל מדובר בקסדה טובה. הלכתי עליה בעיקר בגלל הלוק ומהשקל, אבל ענין הנוחות בה הוא מעט בעייתי. בהתחלה הקסדה סופר לא נוחה ודי כואבת, אבל עם הזמן זה משתחרר והיא הופכת לסבילה יותר. לאחר כ-20 רכיבות, אפשר לומר שהקסדה יושבת בצורה נוחה למדי על הראש. בנוסף, האיוורור בה הוא מעולה ומקל בהחלט על הראש כשיש בריזה.
מי שמחפש קסדה שניראית מגניב, מאוד קלה ומגיעה מיצרן טוב – ה-Bern Allston תתאים לו. מי שחייב למדוד לפני שהוא קונה – לא הייתי ממליץ לקנות את הקסדה הזאת בלי למדוד מראש.

גלריה:

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review

מבט מהצד

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review-back

מבט מאחור

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review-front

המצחיה יעילה נגד גשם

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review-front-2

מבט נוסף מקדימה

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review-inner

פנים הקסדה

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review-side

פתחי אוורור בצדדים

info-bleach-bern-allston-mtb-helmet-review-side-2

עוד צילום צד

Share Button
ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: קסדת אופניים Bern Allston
31star1star1stargraygray