סקירת כפפות אופני הרים DaKine Defender

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
14/08/2015

כפפות אופניים הן עוד אביזר הכרחי לכל רוכב שטח באשר הוא, במיוחד לאנשי הטרייל והדאון היל. ההיצע של כפפות האופניים הוא גדול: ישנן כפפות זולות ממש וישנן יקרות יותר. כיוון שיש לי ניסיון רב עם כפפות שונות, אני תמיד מחפש בכפפות שיהיו עשויות מחומרים עמידים במקומות המועדים לפירעון ושיהיו נוחות. עברתי על לא מעט כפפות שונות ועצרתי בכפפות של חברת DaKine מדגם Defender.

על המוצר:

הככפפות של DaKine עשויות מעור בכף היד, ובעלות מגן למפרקי האמצע (knuckles) ונסגרות על ידי רצועות סקוץ'. מחירן של הכפפות הוא לא זול: כ-40$ במרבית החנויות, בניגוד לכפפות זולות שעולות 10$. הלכתי על הכפפות כיוון שהגריפ שלהן עשוי מעור אמיתי שניראה עמיד וגם בגלל שהן ניראות די מגניב. מידת מדיום הסתברה להיות כנוחה מאוד וגם אחרי שימוש רצוף של מספר שעות – לא הרגשתי בשום אי נוחות.
הכפפות הן בעלות מגן למפרקי האצבע העושי מ-D3O, שזהו חומר קל משקל ומאוד קשיח שמספר חברות מוכרות עושות בו שימוש במוצרי מגן למיניהם.

חוויית השימוש:

הכפפות מאוד נוחות ומאוד עמידות. באחת הפעמים הראשונות שיצאתי לנסות אותן נפלי כמו שצריך בירידה מהירה יש על כף היד. הכפפות ספגו יפה את הנפילה אבל נוצר קרע באחד הכפפות. מאז, היו עוד כמה נפילות קטנות ושימוש די אגרסיבי באופן כללי והכפפות החזיקו מעמד מעולה.
לא ברור מדוע DaKine ועוד חברות בחרו להתקין את המגן מעל פרקי האצבעות. בפועל, מרבית הנפילות על היד מתרחשות על פרק כף היד ולא מפרקי האצבעות, ולמרות שנפלתי בכל מיני צורות, הפגיעה העיקרית היא או במרפק או בשורש כף היד. בכל אופן, השימוש בהן הוא מהנה ונוח.

מסקנה:

ניסיתי מספר כפפות, כולל כפפות בעלות מגינים ייעודיים, וה-Defender עד כה הן הכפפות הכי נוחות שניסיתי. בנוסף, הן גם עמידות למדי הודות לעור בתחתי הכפפה ואיכות תפירה טובה באופן כללי. מאוד התרשמתי לטובה שגם אחרי שימוש מרובה, לא חשתי שום אי נוחות בגריפ.
אני מאוד ממליץ על הכפפות הללו לכל אחד שחובב טריילים ומחפש כפפות איכותיות שיחזיקו מעמד לאורך זמן ושיהיו מאוד נוחות גם בשימוש ממושך.

גלריה:

info-bleach-dakine-defender-mtb-gloves-review-top

המגן העשוי מ-D3O

info-bleach-dakine-defender-mtb-gloves-review-inner

פנים הכפפות עשוי עור אמיתי

info-bleach-dakine-defender-mtb-gloves-review-closeup

צילום תקריב למגן

info-bleach-dakine-defender-mtb-gloves-review

מבט נוסף מלמעלה

Share Button
ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: כפפות אופני הרים DaKine Defender
41star1star1star1stargray