סקירת ווקס לסנובורד OneBallJay 4WD Snowax

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
14/05/2016

אני צרכן כבד של ווקס ומודה בזה בפה מלא. כיוון שאני גולש כ-55 ימים בשנה ומאוד מאוד אוהב את הציוד שלי מכוון ובמצב טיפ טופ, אני עושה ווקס אחרי יומיים של גלישה. אני גולש בכל סוף שבוע, כך שטיפול סנובורד הפך אצלי לריטואל קבוע של שישי בערב (איכשהו, ובמצב הצבירה האופטימלי אני מצליח להפיק ממנו גם הנאה).
עם הזמן, יצא לי לנסות לא מעט סוגי ווקסים שונים לסנובורד: סוויקס, בורטון ועוד. המוצר שבינתיים אני הכי מרוצה ממנו הוא הווקסים של חברת OneBallJay. מי שגלש גלים בישראל בניינטיז בוודאי זוכר את המותג הזה, ואני זוכר אותו היטב עוד מהתקופה שהייתי עושה סטריט על רולרבליידס באותה תקופה.
ה-4WD Snowax הוא למעשה סדרה של ווקסים שכל אחד מיועד לטמפרטורה אחרת ולתנאי שלג שונים. ניסיתי את כולם, ולהלן התוצאות.

על המוצר:

ובכן רבותי, מדובר על ווקס. שעווה. גוש מוצק שנועד לעזור לבורדים ולסקי שלנו להחליק מהר יותר על השלג. אחרי שזה הובהר, הווקס המדובר מיועד לווקס-חם (hot wax), כלומר לעבודה עם מגהץ. השטיק העיקרי של חברת OBJ הוא הניחוחות של הווקסים שלהם. לא עוד ריח ווקס גנרי וצפוי(?), אלא ווקס בריח "פרחים", "אוקיינוס" ושאר ריחות שאמורים לכאורה להיות נאים יותר מהריח הגנרי של שאר הווקסים האחרים, טפי עליהם.

בנוסף, מדובר על סדרה של כמה ווקסים, שכל ווקס נועד לטמפרטורה אחרת: אחד נועד לימים די קרים (טמפ' 5- עד 11-, האחר נועד לימים קרירים (2- עד 6-) והשלישי נועד לימי האביב החמימים שמביאים שלג סלאשי וטמפ' של 0 עד 3-. יש עוד ווקס בסדרה שנועד לימים סופר קרים, אבל אני לא ניסיתי אותו ולא מתכוון לנסות. איזה אידיוט ירצה ללכת לגלוש בקור מקפיא של 30-?! (ותאמינו לי, אני יודע מה זה קור של קולורדו בחורף, עדין לא מגיע לזה רוב הזמן)

חוויית השימוש:

נהדרת. או יותר נכון, הגלישה אחרי הווקס היא נהדרת. לא עוד ווקס all temp גנרי שעושה עבודה סבירה פלוס, אלא התאמה טובה ומדויקת יותר של הווקס לתנאי השטח. התוצאה: מהירות וביצועים פשוט יותר טובים.
המדד העיקרי בעיני לאיכותו של ווקס ושל עבודת ווקס טובה היא גלישה במישור. אם אתם על בורד, זה סיוטו של כל גולש שמחפף בטיפול של הבורד שלו. במישור שטוח החיכוך הוא מרבי. מי שהבסיס של הבורד שלו במצב טוב ועם ווקס, יגלוש מהר יותר. מי שלא, יאכל אותה. ותמיד כיף להשיר לאחרים אבק (או לעשות סקייטינג כמה דקות מיוזעות).

מבחינת נוחות השימוש, הווקס הוא בדיוק כל כמו ווקס אחר ולא הבחנתי בשום דבר מיוחד לטוב או לרע מווקסים אחרים.

מסקנה:

ניסיתי לא מעט ווקסים במרוצת השנים עד שלבסוף מצאתי את סדרת ה-4WD Snowax של OBJ, שבעיני היא הכי מוצלחת. ניסיתי את הווקסים בכל תנאי שלג אפשריים: פאודר, קרח, סלאש, וכל מה שביניהם. אני מתאים את הווקס בהתאם לעונות השנה: בתחילת העונה אני גולש עם cool, באמצע לרוב עם cold ובאביב אני משתמש ב-warm ואני סופר מרוצה. הווקס הוא גם די עמיד, ויצא לי למשוך גם 4 ימי גלישה מלאים על טיפול אחד.

מאוד מאוד ממליץ המוצר. אני אישית קונה סטוקים באיביי, ולרוב שורף באזור ה-750 גרם ווקס בעונה.

אגב, אני משתמש בווקס גם לסקי שלי – והכל מעולה גם כן!

גלריה:

info-bleach-oneballjay-4wd -snowboard-wax- warm

הווקס הכי מוצלח לגלישת סנובורד באביב

info-bleach-oneballjay-4wd -snowboard-wax- cool

הווקס לימים קרירים יותר

info-bleach-oneballjay-4wd -snowboard-wax- cold

הווקס לימי פאודר וימים קרים

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: ווקס לסנובורד OneBallJay 4WD Snowax
51star1star1star1star1star