סקירת מגפי סנובורד 32 Prosper JP Walker

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
20/01/2014

כשיש לי זמן, אני מאוד אוהב לעשות ניסוי וטעיה עם מוצרים שונים על מנת לנסות להגיע למסקנות מעניינות. כך הדבר גם עם מגפי סנובורד, שהזוג המדובר של חברת 32 מדגם Prosper JP Walker הוא למעשה הזוג המשני שלי, שאיתו נהגתי (ועדין נוהג מפעם לפעם) לעבוד כמדריך סנובורד, וזאת בנוסף לזוג המגפיים הקבוע שלי (Vans Jamie Lynn) שאיתם אני גולש בדרך כלל.
מה שהוביל אותי לרכישת המגיים המדוברות הוא: 1. המשקל –  חברת 32 מייצרת את הנעליים הכי קלות בתעשיה. הפרוספר שוקלות מעט פחות מ-400 גרם לנעל – שזה מדהים וסופר קל, בעוד שרוב הנעליים בשוק שוקלות בסביבות ה-450 גרם לנעל וצפונה. המשקל ממש מורגש איך שמחזיקים את הנעל ביד. 2. המחיר – ניתן למצוא דגמים של השנים האחרונות במחירים מגוחכים. אני קניתי את המגפיים במחיר של 75$ לדגם של אותה שנה (2012). במחיר של פחות מ-250 ש"ח, לא יכולתי לסרב לעצמי. 3. ניסוי וטעיה. ישנה טענה רווחת בקרב גולשי הסנובורד היותר מנוסים שנעליים מתרחבות עם הזמן, מה שנשמע כדי הגיוני בסך הכל. במקרה הזה, בחרתי מגפיים שהן חצי מידה קטנות מהמידה הרגילה שלי, על מנת לראות אם לאורך זמן המגפיים מתרחבות וכיצד זה משפיע על הגריפ שלהן.
כמו תמיד וכמו עם רוב המוצרים שאני רוכש – קניתי את המגפיים באינטרנט, מבלי למדוד בחנות קודם (בניגוד לאנשי המיינסטרים) ובגלל המחיר האטרקטיבי הסיכון היה משתלם. בחרתי במידה אירופאית קטנה בחצי מידה מהמידה הרגילה שלי וקיוויתי לטוב.

על המוצר:

למי שאינו בקי במותגי הסנובורד השונים, חברת 32 היא חברה שעוסקת אך ורק בייצור מגפי סנובורד. הם לא מייצרים ביגוד, לא מייצרים אביזרים ולא מייצרים קרשים. הם מייצרים מגפי סנובורד, ואך ורק זה. אז כבר ישנו היתרון של מותג-נישה שהוא בעל מומחיות. הדגם, Prosper JP Walker, הוא דגם סיגנצ'ור של הגולש ומדובר על נעל קלאסית, עם שריכה רגילה וטובה, בדרגת גמישות של 3, שמתאימה בגדול לכל ההר. הנעל כאמור עשויה מחומרים ממש קלים והיא קלה בצורה יוצאת דופן. בנוסף, המבנה החיצוני של הנעל הוא די קטן ומשקף יחס מעולה של גודל פיזי ביחס למידה (מה שיעזור בהמשך בבחירת רוחב של קרש וגודל של ביינדינגס).
הנעל שברשותי היא בדוגמת "ראסטה" ועשויה מחומרים סינטטיים די עמידים. בניגוד לנעליים יקרות יותר שמכילות כל מיני פיצ'רים מיותרים וריפוד עבה במיוחד, העיצוב והמבנה של הנעל המדוברת הוא די מינימליסטי, היא לא מכילה כל מיני שטיקים, חיישנים וגלאים, וגם הריפוד הפנימי שלה הוא די אולדסקול ופשוט. ממש כמו שנעל צריכה להיות.

חוויית השימוש:

השימוש הראשוני במגפיים התלווה באי נוחות קלה, כמו בכל פעם שלובשים נעל חדשה. לקחתי זאת בחשבון כי קניתי בכוונה נעל בחצי מידה קטנה יותר. אחרי כמה ימים, הכל הסתדר. הנעל היא בדיוק(!) במידה של הרגליים שלי, ואין כלל מקום לתזוזה של הרגל בפנים. עד כה, צברתי כ-40 ימים עם הנעליים על השלג – ואין תלונות.
מבחינת נוחות, הנעל היא סבירה מאוד. אמנם כפות הרגליים אינן מקבלות מסאז' בפנים, אך התחושה הכללית היא טובה מאוד. העברת התנועות מהמגפיים לבורד נעשית בצורה מדוייקת, ובסך הכל המגפיים יושבות בצורה טובה מאוד על הרגל.
העמידות של המגפיים עד כה די היא מעולה. אחרי ימים ארוכים של שימוש קבוע, אין סימני בלאי על הנעל כלל וניראה כי היא תחזיק מעמד עוד מספר עונות. גם בחינה של דגמים דומים משנים עברו של המותג מראה על עמידות מעולה, וזה בהחלט חיזק אצלי את ההחלטה לרכוש מוצר של חברת 32.

מסקנה:

אני בהחלט מרגיש בנוח להמליץ בפה מלא על ה- 32 Prosper JP Walker, במיוחד לאור העובדה שניתן להשיג אותן באינטרנט במחירים מצחיקים של פחות מ-100$ לזוג וגם מכיוון שמדובר על נעל פשוטה, קלה וטובה שתתאים לצרכים של מרבית האנשים, אלא אם אתם אוהבים את מגפי הסנובורד שלכם קשיחות במיוחד או עם שריכה מהירה (=מתכון לבעיות) או כל מיני פיצ'רים אחרים. אם אתם מחפשים מוצר מעולה שימלא את הפונקציה של מגפי סנובורד, הדגם הנ"ל הוא בהחלט שווה בדיקה שכן מדובר על מוצר איכותי ועמיד, עם צפי חיים של לפחות כמה עונות אינטנסיביות.

גלריה:

32 Propser

מערכת השריכה של המגפיים היא סטנדרטית לחלוטין

32-5

משקלן של המגפיים כזוג עומד על פחות מ-800 גרם, מה שהופך אותן למגפיים בין הקלות בשוק!

32-4

הסוליה של המגפיים היא קלה ובעלת גריפ מעולה על השלג

32-3

היחס בין הגודל הפיזי של המגפיים לבין המידה הוא מעולה!

32-2

גם אחרי שימוש אינטנסיבי, אין סימני בלאי על המגפיים

32-1

הנעל בנויה בצורה די מינימליסטית, בלי פיצ'רים מיותרים, ופשוט עושה את העבודה!

 

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: מגפי סנובורד 32 Prospect JP Walker
41star1star1star1stargray

כתיבת תגובה