סקירת גוגלס לסנובורד Bolle Quasar

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
17/11/2013

מבחינתי, גוגלס הם בין האביזרים החשובים בגלישה מכיוון שהם ממלאים את הפונקציה הראשית של ראיית ותפיסת המרחב שבלעדיהם לא היינו יכולים לגלוש או לבצע כל פעולה אחרת. גוגלס איכותיים יגנו על העיניים גם מקרינת שמש מזיקה (קרני UV) וגם מפגעי מזג אויר שונים כגון שלג, רוח וגשם.
בשנים האחרונות עולם האופטיקה בספורט הקיצוני התפתח רבות וטכנולוגיות שונות שהיו בשימוש זה לא מכבר בשדות אחרים, הוסבו גם לשימושים אזרחיים נרחבים: כבר לא נדיר למצוא גוגלס עם צג מחשב המובנה בתוכם ומשדר נתונים שונים בזמן אמת או גוגלס בעלי מערכת אוורור אקטיבית המופעלת על ידי סוללות ועוד שלל גימיקים יעילים יותר או פחות. גם העדשות עצמן התפתחו, והסטנדט שהיינו רגילים אליו בשני העשורים האחרונים – עדשה כפולה, מפנה את מקומו לעשות מעוגלות (spherical lenses) היושבות לא בתוך אלא מחוץ למסגרת ומעניקות בכך שדה ראייה גדול משמעותית מבעבר.
אני באופן אישי התחלתי להשקיע בגוגלס אחרי שהבנתי את היתרונות המוחלטים בהם וכבר משנותי הראשונות בתחום התחברתי למותג הצרפתי Bolle. המוצרים שלהם תמיד היו איכותיים, בעלי איכות בניה מצויינת, הם היו מיוצרים באירופה ולא בסין ומחירם היה אטרקטיבי במיוחד וזול ביחס לדגמים האיכותיים של המותגים האחרים. נוסיף לזה גם עיצוב מהמם ועדכני, וזאת כניראה הסיבה שאני חובב גדול של חברת בולה, גם במשקפי שמש אגב.
מומלץ מאוד להזמין את הגוגלס הללו בחו"ל שכן אי להשיגם בארץ. גם אם הם יימכרו בארץ, סביר מאוד להניח שמחירם יהיו עד פי 2 או 3 יקר יותר ולכן ההמלצה היא הזמנה מחו"ל או מאיביי.

על המוצר:

סדרת Quasar הייתה עד ללפני כשנה וחצי סדרת העילית של חברת Bolle (שהיום הדגמים המחליפים הם מסדרת Gravity ו-Emperor) והיא מציעה, כיאה לגוגלס ברמת גימור ומחיר גבוהים, עדשת Polarized איכותית מעוגלת בציפוי מראה בשלל גוונים, רצועה מעוצבת עם פס סיליקון באמצע נגד החלקה מהקסדה והתאמה מלאה לקסדה. הגוגלס מתאימים במיוחד לפנים בינוניות עד גדולות והם מצויידים בשכבת ספוג עבה ונעימה מאוד למגע.
מחיר הגוגלס כיום באיביי נע בין $40 לדגמים בעלי העדשות היותר פשוטות ועד לסביבות ה-$60 לדגמים בעלי העדשות ביותר "מגניבות" (צבעים עזים יותר). הגוגלס שלי הוא בגימור Fire Orange ומתאים מאוד לימים עם הרבה שמש אבל גם לכל מזג אויר. ברשותי גם זוג נוסף של אותו הדגם, שהעדשה בהם היא יותר שקופה, ואני משתמש בהם בעיקר בסקי לילה או בתנאים עם ראות גרועה במיוחד.
יש לי את הגוגלס בשימוש כבר למעלה מ-3 וחצי שנים והם לא מראים כל סימן חולשה, מלבד כמה שריטות על העדשה. לכן בעיני רכישה של זוג גוגלס חדש כזה היום הוא בגדר מציאה שיכולה לסגור את פינת האופטיקה לשנים הקרובות בזיל הזול. אני מאמין שניתן גם לגלוש עם משקפיים מתחת, אם כי לא ניסיתי, אך הגוגלס מרווחות ונוחות מבפנים.

חוויית השימוש:

בגדול, הגוגלס הוכיחו את עצמם פעם אחר פעם. המדדים העיקריים שלי לבחינת איכות גוגלס הם אי הווצרות אדים, אי כניסת מים בין העדשות ונוחות כללית. ה-Quasar הוכיחו את עצמם בכל מזג אויר אפשרי, כולל רוח, גשם ושלג. במידה ולא משחקים עם המיקום של הגוגלס בגלישה ולא מעלים אותם על המצח ומורידים ושוב מעלים – במשך שעות של גלישה לא נוצרו כל אדים במשקפת והראות הייתה מעולה. הם לא זזים ונשארים במקומם לאורך זמן רב והמגע שלהם הוא נוח ולא גורם לכל גירוי או אי נעימות. שדה הראיה הוא כאמור פנטסטי גם כן והם הסבו לי הנאה רבה בשימוש. גם כמה חברים בודדים שזכו להשתמש בגוגלס (לרוב אני לא מלווה מוצרי אופטיקה מסיבות ברורות) אמרו שהם מאוד אהבו אותן ושהן היו מאוד נוחות, ככה שחוויית השימוש היא מאוד חיובית.

מסקנה:

אם אתם מחפשים גוגלס איכותיות מאוד, נוחות ועמידות לאורך שנים – וכל זה במחיר מצחיק של פחות מ-300 שקל לזוג, ה-Bolle Quasar יהיו הבחירה הכי חכמה שתוכלו לעשות. במחיר של גוגלס מעפנות שנמכרות בישראל, אתם מקבלים משקפת עם עדשות Polarized סופר איכותיות, רמת גימור גבוהה ומוצר איכותי שאותי אישית משרת כבר שנים ונאמנה. Best deal for the buck, מה שנקרא.

גלריה:

bolle quasar upper view

הגוגלס יושבות בצורה מאוד נוחה על הפנים לאורך זמן

bolle quasar top view

שגבת הריפוד היא עבה ונעימה מאוד למגע

bolle quasar front

עדשת Polarized בציפוי מראה

bolle quasar side

צילום צד של העדשה המעוגלת המעניקה זווית ראיה רחבה

bolle quasar front 3

עדשה מעוגלת עם ציפוי מראה – מעולה לכל מזג אויר

bolle quasar front 2

תצלום נוסף של חזית הגוגלס

 

Share Button
ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: גוגלס לסקי/סנובורד Bolle Quasar
31star1star1stargraygray

כתיבת תגובה