סקירת כפפות סנובורד Burton Empire

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
19/11/2013

כפפות טובות הן פריט אלמנטרי לכל גולש וההיצע בשוק הוא אינסופי. עשרות מותגים שונים מציעים דגמים בכל רמות מחיר ובכל רמת גימור. אישית, אני מאמין שרצוי ואף כדאי להשקיע בכפפות איכותיות, כאלו שיחזיקו מעמד זמן רב ויתנו ביצועים טובים בשטח: יגנו מקור ומרטיבות. Burton Empire זאת הכפפה המשנית שלי, שאני עושה בה שימוש בעיקר בזמן הדרכות סנובורד – מתי שאני צריך כפפה קלה, נוחה להורדה מהירה ואטומה מספיק למים. בחרתי בדגם זה מכיוון שהכפפות הן קצרות (short cuff) ונוחות להשמה מתחת לשרוול המעיל ובגלל שהן כפפות Gore-Tex משמע מצויידות בממברנה הטובה בשוק מבית Gore נגד מים.
הכפפות נמצאות אצלי בשימוש כבר למעלה משנתיים ועד כה, הן הסתברו להיות כמצויינות וככאלה שאפשר להמליץ עליהן בלב שלם. מחירן אינו זול: כ-$60 לזוג כפפות מהעונה הנוכחית וכמה עשרות דולרים לכפפות מדגמים של שנים עברו. לדעתי, אפשר לצמצם עלויות על ידי רכישה של כפפה מדגם זה שנה או שנתיים אחורה במחיר של כ-$40 שכן מה שמשתנה משנה לשנה זה בעיקר העיצוב והטכנולוגיה נותרה אותה אחת.

על המוצר:

מדובר על כפפות סנובורד שנועדו בעיקר לימים קרירים או למי שקר בידיים שכן הן מאוד מחממות וכוללות בידוד פנימי. כמו שצויין, האטימות שלהן נגד מים ורטיבות היא בין הטובות שיש שכן הכפפות מצויידות בממברנת גורטקס איכותית, שמקפיצה משמעותית גם את מחירה של הכפפה ביחס לכפפות מקבילות בעלות טכנולוגיות אחרות למניעת רטיבות. כמו כן, הכפפה היא מאוד קצרה ומתאימה בעיקר למי שאוהב כפפות קצרות ששרוול המעיל יכול לכסות בקלות, וזאת בניגוד לכפפות בעלות שרוול ארוך יותר שאמור להתלבש על השרוול של המעיל – דבר שאני מצאתי עם הזמן כלא נוח. הצד הפנימי של הכפפות מכוסה בעור סינטטי, האגודל מצופה בחומר סינטטי אחר כלשהו (שנועד לכאורה לניגוב האף) ואילו הצד החיצוני של הכפפה מצופה בבד עם רקמה של הלוגו. סגירת הכפפה על היד נעשית באמצעות סקוץ'.

חוויית השימוש:

ניתן לומר כי בסך הכל מצאתי את הכפפות הללו כטובות ולא מאכזבות ברגעי האמת, קרי תחת גשם ותנאי רטיבות. גם לאחר שימוש רב, הכפפה לא מראה סימני בלאי והאטימות נגד מים היא עדין טובה. בנוסף, הכפפה, למרות שהיא ניראית כקלה למדי, מאוד מחממת. גם בטמפרטורה של מינוס 10 מעלות לא היה לי קר והבידוד שלה היה מצוין.
ההורדה (וגם ההשמה) של הכפפה היא מאוד קלה ונוחה ולא נתקלתי במצב שהבד הפנימי של הכפפה יצא החוצה בזמן שהורדתי את הכפפה ואז היה קושי להחזיר אותו למקומו.
כבעל ידיים רחבות למדי, הכפפה מאוד נוחה והיד נכנסת לתוכה די בקלות דבר שאיפשר לי לקנות מידה שהיא בדיוק המידה שלי והכפפה יושב ממש כמו… כפפה ליד, וזאת בניגוד להמון כפפות אחרות שאו שהיו צרות מדי בפתח או שלא היו ממש נוחות.

מסקנה:

לסיכומו של ענין, מדובר על כפפות איכותיות, עמידות למים ומאוד נוחות, גם לבעלי ידיים רחבות. לעניות דעתי, גם גולשי הסקי ימצאו בהם ענין. אינני יודע אם הכפפות הללו משווקות בארץ אך במידה וכן, הן בגדר השקעה טובה שכן מדובר אלו הן כפפות מעולות ששומרות עד הידיים יבשות וחמימות וגם עמידות לאורך שנים ונסיוני איתן עד כה הוא חיובי למדי.

גלריה:

burton empire inner

הצד הפנימי של הכפפה מכוסה בעור סינטטי

burton empire outer

הצד החיצוני של הכפפות. ניתן לראות כי הן קצרות ביחס לכפפות אחרות

burton empire inner closeup

ממברנת גורטקס בשילוב ריפוד מחמם ישמרו את הידיים חמות ויבשות בכל תנאי מזג אויר

burton empire closure

סגירת הכפפות מתבצעת על ידי סקוץ' נוח

 

Share Button
ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: כפפות סנובורד Burton Empire
31star1star1stargraygray

כתיבת תגובה