סקירת ערכת טיפול לסנובורד Dakine Super Tune

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
19/01/2014

מי שעושה הרבה סנובורד או סקי בוודאי מודע לעובדה שפעם בכמה ימי גלישה, הבורד או הסקי צריכים לעבור טיפול שעווה והשחזה, ובמקרים הפחות נעימים, גם תיקונים שונים.
אם בעבר הייתי תלוי בכל מיני חנויות שהיו מציעות טיפולי שעווה ושירות תיקונים במחירים ממש לא עממיים, הרי שלאחר זמן, מאסתי בצורך הקבוע הזה והתחלתי בבדיקת אפשרויות לקניית ערכת טיפול לסנובורד ביתית. בעודי משוטט באחד הקניונים בנוודה לפני כ-5 שנים, לראשונה ראיתי שניתן לקנות ערכת tune up שלמה לשימוש ביתי. חקרתי קצת באינטרנט, וגיליתי שחברת Dakine היא היחידה משום מה שמציעה ערכת כיוונון וטיפול קומפלט ולא חלקים נפרדים. לרוב, מחירה של הערכה הוא באזור ה-$120 היום. אני הצלחתי לקנות אותה בחורף יבש במיוחד במחיר מבצע של $50 ומאז, חיי השתנו. לא עוד תלות בנותני שירות למיניהם ולא עוד תחינות לחברים שהיו להם מגהצים וקצת ווקס מיותר. ה-DIY הגיע לידי ומאז, הכל היסטוריה! לא באמת, אבל הכוונה ברורה.
אגב, אני מאוד ממליץ על ווקס של OneBallJay שהוכיח את עצמו מאוד במשך השנים האחרונות ואני מאוד מאוד מרוצה מהתוצאות.

על המוצר:

מדובר על ערכת הטיפול הכי גדולה ויקרה של חברת Dakine. ניתן לקנות ערכות קטנות יותר או חלקים נפרדים מהערכה, אבל בשביל מי שלא רוצה לשבור את הראש ורוצה ערכה מושלמת שתסגור לו את רוב הפינות, זהו המוצר. הערכה מגיעה עם כל מה שצריך על מנת לטפל בסנובורד שלכם: מגהץ, ווקס, סקרייפרים ממתכת ופלסטיק לגירוד השעווה מהבורד, מקלות פיטקס, מברשות שונות, שופין, אבני שיוף ועוד. כל הציוד נכנס לתוך תיק נוח ונשמר במקום אחד מסודר.

חוויית השימוש:

כבר כמה וכמה שנים שהערכה הזאת סוגרת לי את פינת הטיפולים בבורד שלי. שעווה – עושה בבית. סדקים וחורים – מתקן בעצמי. השחזת סכינים – אין בעיה. כיוון גם שהכל נכנס בצורה נוחה לתיק, מאוד נוח לנייד את הערכה והיא נמצאת איתי בצורה קבוע בתיק הסנובורד. משקל הערכה הוא לא הכי קל, ועומד על כ-2 וחצי ק"ג כשהיא חדשה. אני כמובן שידרגתי את הערכה לסוג של ארגז כלים נייד ודחפתי לשם עוד כלי עבודה, דבקי אפוקסי וכמה סוגי פיטקס, ככה שבמקרה שלי היא שוקלת כמעט 4 קילו, אך החוסר תלות שהיא נותנת לי ללא ספק שווה את הסחיבה. המגהץ הייעודי עובד בצורה מעולה וגודלו הוא מושלם. גם עצם העובדה שהוא נכנס לתוך התיק בלי שום בעיה תורמת מאוד לסדר של הדברים וזה מאפשר לי לשמור על הציוד הרב שלי מסודר ובמקום אחד וקבוע.

מסקנה:

ה-Dakine Super Tune מיועדת בעיקר למי שגולש הרבה ומטפל הרבה בבורד שלו. אם אתם מסוג הגולשים שיוצאים לשבוע בשנה, חבל לכם הכסף, וההשקעה לא תחזיר את עצמה. אם אתם גולשים יחסית הרבה ויש לכם ידע כיצד לטפל בבורד או בסקי שלכם (שזה אגב ממש לא קשה ללמוד, כמה סרטונים ביוטיוב ואתם בעניינים) אז הסופר טיון זה מה שאתם צריכים. נקודה לא הכי חיובית היא כאמור ענין המשקל של הערכה, ששוקלת לא מעט ומעמיסה על משקל הציוד הכולל, אבל שוב, תלוי בצרכים ובהעדפות.
ההשקעה שלי בערכה החזירה את עצמה כבר לפני שנים, וכיום אני יכול להרשות לפנק את עצמי בווקס לפני כל יום גלישה בשביל להוציא את המירב מהבורד. גם תיקונים שונים לא מפחידים אותי ומאפשרים לי לעשות הכל לבד ובזריזות ללא צורך בפניה לאנשי מקצוע.

גלריה:

DK-5

תא סגור לאחסון ווקס וכלים

DK-4

המגהץ שמגיע עם הערכה

DK-3

כל כלי העבודה באים עם הערכה

DK-2

הערכה כשהיא פתוחה

DK-1

הערכה כשהיא סגורה

 

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: ערכת טיפול לסנובורד Dakine Super Tune
51star1star1star1star1star

כתיבת תגובה