סקירת ביינדינגס לסנובורד GCW

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
11/05/2016

עם הבורד החדש שקניתי השנה (Smokin’ Awesymmetrical שזכה גם הוא לסקירה) הייתי צריך להביא זוג ביינדינגס חדשים. ידעתי מראש מה אני רוצה: ביינדינגס ממתכת, שיהיה one-piece, ורצוי מאוד שהוא יהיה קשיח עד כמה שאפשר. בשנים האחרונות הביינדינגס העיקריים שלי היו של חברת Ride אבל נמאס לי מאוד מהמותג הזה, גם לאור העובדה שאיכות המוצר פשוט התדרדרה בעיני ורציתי לנסות משהו חדש.

במהלך השיטוטים האינטרנטיים שלי נתקלתי ממש במקרה בחברה שלא שמעתי עליה מימי: GCW Bindings. מדובר על כמה חברה שהקימו חברה לייצור ביינדינגס בוושינגטון (סטייט), והם מייצרים את כל החלקים בעצמם, מחומרי גלם שמקורם בארה"ב (למעט הראצ'טים). חומרי הגלם הם מאוד איכותיים והמוצר הסופי הוא סולידי.

לקחתי אותו לבדיקה ביום פאודר מושלם באתר הסקי הלא חביב עלי: Vail, בשלהי חורף 2016 ולהלן הדיווח.

על המוצר:

מדובר על ביינדינגס סולידיים. עשויים משתי פיסות מתכת סולידיות, עם גב שעשוי מקארבון פייבר, וצלחות חיבור לבורד שעשויות מניילון. הביינדינגס נועדו למידות לא ממש קטנות (9-13 אמריקאי), ואין ממש אפשרויות כיוונון של הביינד מלבד הרצועה.
משקל הביינד הפתיע לרעה – ועם הסולידיות בא גם המשקל, שלדעתי עמד לא מעט מעבר לקילו ליחידה (ואני עוד נדיב פה).

המוצר מיוצר בהזמנה מיוחדת ונמכר באזור ה-$250 באתר החברה.

חוויית השימוש:

הרכבתי את הביינדינגס ובכמה ראנים הראשונים נאלצתי לעצור ולכוונן את הרצועות. לבסוף הגעתי למין סידור סביר מינוס שכזה, אבל זה היה הכי טוב שניתן היה להגיע אליו. הגלישה הייתה לא נוחה ולא מהנה.

במילה אחת – אכזבה. עם כל הרצון הטוב שלי לתמוך במותג צעיר, מדובר על מוצר מגושם, לא נוח, לא רספונסיבי וכבד. אפשרויות הכיוונון בביינדינגס פשוט לא קיימות, ואני עוד מאותם אנשים שבקושי נוגעים ומקסטמים. הפריע לי שאי אפשר לכוון את זווית ה-highback ושלא ניתן להזיז את הרצועות. יכול להיות שהענין נבע מהמידה היחסית קטנה שלי – 9, בעוד שהביינד מיועד למידות גדולות יותר, קשה לומר.

כך או כך, נתתי למוצר הזה עוד צ'אנס, והוא מצא את דרכו לממשיך דרכי.

מסקנה:

לפעמים יצר ההרפתקנות מביא איתו הפתעות טובות, ולפעמים פחות טובות. במקנה של ה-GCW ההפתעה הייתה פחות נעימה, לפחות בעיני. יכול להיות שיהיו שם עוד אנשים שמחפשים ביינד סופר סולידי מחומרים מעולים, אבל אני זקוק למשהו קל יותר, רספונסיבי הרבה יותר, וכזה שניתן להגיע איתן לסט אפ שיהיה לי נוח. לצערי, לא מצאתי את הנ"ל במוצר המדובר.

גלריה:

info-bleach-gcw-bindings-inner-highback

ההייבק מבפנים, מצופה בספוג קשיח

info-bleach-gcw-bindings-highback

ההייבק עשוי מקרבון והוא קשיח למדי

info-bleach-gcw-bindings-side

מבט מהצד

info-bleach-gcw-bindings-side-2

מבט מלמעלה

info-bleach-gcw-bindings-side-4

עוד מבט מהצד

info-bleach-gcw-bindings-side-inner

הבסיס עשוי ממתכת, והוא כבד מאוד

info-bleach-gcw-bindings-toe-strap

הרצועה הקדמית

info-bleach-gcw-bindings-base-plate

הבייס פלייס

info-bleach-gcw-bindings-back

ההייבק לא מתכוונן

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: סקירת ביינדינגס לסנובורד GCW
11stargraygraygraygray