סקירת קרש סנובורד Lib Tech Attack Banana

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
15/09/2014

אני חובב חברת Lib Tech, וזאת עובדה. אני גולש על הקרשים שלהם מ-2007 ועד היום כל הקרשים החזיקו אצלי מעמד שנים (4 שנים בממוצע לקרש), גם אחרי התעללויות אינסופיות, קפיצות, נחיתות טובות יותר ופחות ומה לא. לפני מספר חודשים, כשעוד עונת 2014 הייתה בעיצומה החלטתי לקנות בורד חדש, אחרי שהקודם שלי ה-Skate Banana הגיע לקיצו (למרות שאפשר היה לסחוט ממנו עוד עונה בערך). החלטתי ללכת על ה-Attack Banana כיוון שכבר היה לי את הסקייט בננה ואהבתי אותו, רציתי משהו דומה אבל שיהיה גם עם מבנה קצת שונה, ולכן ה-Attack Banana התאים בול. הלכתי על המידה הקבועה שלי – 156, גלשתי איתו כחודשיים די אינטנסיביים ולהן התובנות.

על המוצר:

ה-Attack Banana הוא המשך הפיתוח של ה-Skate Banana  המפורסם של חברת Lib Tech, שהציגה את הקונסטרוקציה הזאת לראשונה בסנובורד, ומאז רוב החברות העתיקו פשוט את הטכנולוגיה, שינו אותה קצת, קראו לה בשמות בומבסטיים, אבל ליב טק היו הראשונים שהציגו את המבנה זה, שהעיקרון שלו היה בשימוש במגלשי סקי כבר קודם.
המבנה של ה-Attach Banana הוא די זהה לסקייט בננה, כלומר מבנה Rocker קלאסי אך בניגוד לסקייט בננה, הוא משלב גם קונסטורציית Camber  בקצוות. גם פה, אנו פוגשים שוב את טכנולוגיית ה-Magne Traction של ליב טק, שהסכינים של הבורד אינן ישרות אלא מעט מקומרות, על מנת לאפשר גריפ טוב יותר על קרח או שלג קשה. הבורד מצוייד בעוד כל מיני פיצ'רים שאותי ממש לא מעניינים וכאלה שאי אפשר להגיד שהם אשכרה עושים משהו (למרות המרקטינג של המותג), וזה בגדול גם ההבדל העיקרי בין הסקייט בננה לבורד הנסקר.

חוויית השימוש:

אחרי לא מעט שנים עם כל מיני בורדים של ליב טק, אני יכול להודות בפה מלא שהם בורדים מאוד מאוד כיפיים ובעיני, הבורדים הטובים ביותר ל-All Around וכל מי שרוצה בורד אחד שיעשה את העבודה בצורה מעולה בכל מקום בהר.
חוויית השימוש עם ה-Attack Banana לא הייתה שונה. הבורד הוכיח את עצמו בכל פינה בהר ובמרבית תנאי מזג האוויר: הבסיס של הבורד הוא מהיר מאוד, ועם ווקס טוב ניתן להגיע איתו למהירויות מרשימות. השליטה על הבורד במהירויות גבוהות היא קלה למדי הודות לקשיחותו היחסית של הקרש (6/10) וגם גלישה על קרח היא עם יותר שליטה ותמרון מאשר בורדים אחרים. הפופ של הבורד הוא מעולה, ומאפשר לתפוס ait-time נאה מקיקרים בכל הגדלים והוא גם יחסית סלחן בנחיתות. מאידך, לכל חובבי הבאטרים למיניהם, הקרש הוא כאמור לא ממש גמיש וצריך להשקיע משמעותית יותר מאמץ מאשר בקרשים שהם גמישים יותר.
הבסיס של הבורד הוא מאוד עמיד ולמרות שבוודאות גלשתי מאשר סלעים מספר פעמים, איל כל נזק או סימן לזה, מה שמחזק אצלי כל פעם מחדש את הבטחון בליב טק ובעמידות המעולה של הקרשים שלהם.

מסקנה:

התנסיתי בלא מעט קרשים, התלהבתי באמת מבודדים. הבורדים של ליב טק הם אלה שהמחישו לי את ההבדל הפשוט בגלישה של מה זאת טכנולוגיה שניתו להרגיש ולראות מאשר איזו שטות שתקעו לכאורה בבפנוכו של הקרש שמעניינת לי את הסבתא. ה-Attack Banana הוא המשך ישיר למה שכבר הכרתי כך שקשה לומר שנשארתי עם פה פעור אחרי כמה חודשים, אבל מה שכן, אני בוודאות יכול להמליץ על על הבורד הזה בפה מלא, ולאשר שזאת השקעה חכמה וטובה לכמה שנים לפחות. אני גולש יחסית הרבה ועדין, הבורד שורד אצלי. מי שגולש שבוע בשנה, אני מאמין שהבורד יוכל לשרת אותו בקלות 5-7 שנים, שכן, ההתפתחויות בתחום בעשור האחרון, הן איך לומר, לא משנות סדרי עולם בתחום, למרות שיש כאלו (עסקנים בעיקר) שיגידו שכן.

גלריה:

** התמונות צולמו איך שקיבלתי את הבורד ואילו הסקירה נכתבה אחרי כמה חודשי שימוש, ככה שהבורד אחרי השימוש ניראה מן הסתם פחות חדש.

info-bleach-lib-tech-attack-banana-magne-traction-2

המגנה-טרקשן מוכיחה את עצמה על שלג קשה

info-bleach-lib-tech-attack-banana-top-2

מבט מלמעלה על הגרפיקה של הקרש

info-bleach-lib-tech-attack-banana-top

צילום נוסף של הלמעלה של הקרש

info-bleach-lib-tech-attack-banana-magne-traction

טכנלוגיית המגנה טרקשן של ליב טק

info-bleach-lib-tech-attack-banana-base

הבסיס של הבורד – מהיר ועמיד מאוד

info-bleach-lib-tech-attack-banana-1

פוקוס על החלק העליון של הבורד

 

 

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: קרש סנובורד Lib Tech Attack Banana
31star1star1stargraygray

כתיבת תגובה