סקירת ביינדינגס לסנובורד Ride Capo

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
20/10/2014

אחרי כ-4 שנים די עמוסות בגלישה, הגיע הזמן להחליף את הסט-אפ הקבוע שלי למשהו חדש. הבורד הנבחר הוא Lib Tech Attack Banana 156 שאותו כבר סקרתי, והביינדינגס שהחלטתי ללכת עליהם הם Ride מדגם Capo. הסיבה שהלכתי על רייד היא הניסיון הטוב שיש לי עם הביינדינגס שלהם. הדגם הקודם שהיה לי, ה-Ride Delta החזיק מעמד יפה, והוכיח את עצמו בשטח בכל התנאים. השנה הוא כבר התחיל להחזיר את הנשמה שלו לבורא, הפלסטיק של ה-cup נסדק, הראצ'טים התחילו להסדק גם כן, ועייפות החומר ניכרת על פניו. לא רע בשביל 4 שני. הייתי אומר.
הקאפו זה אחד מדגמי העילית של רייד, והסיבה העיקרית שבחרתי בו היא הקשיחות היחסית גובה שלו, כמו שאני אוהב.

הביינדינגס נוסו במשך כחודשיים, עם כ-26 ימי גלישה, וצולמו כשהם חדשים, להמחשה כמובן.

על המוצר:

ה-Ride Capo זה כאמור אחד מהדגמים היותר יקרים של החברה, והוא מאופיין בקשיחות מעט גבוה מהשאר (6-7 מתוך 10) ויש לו כאמור את כל השטיקים והצעצועים שיש בדגמים האלה: מסגרת אלומיניום קלה, cup שאין לי מושג איך לקרוא לזה בעברית, מוטה עם ההטייה הטבעית של הרגל, Wedgie Footbeds, שאלו מין ספידואים מספוג שמגביהים ומטים טיפה את הרגל עם דגש על ההטייה המעט טבעית יותר של כף הרגל. הראצ'ט המרכזי הוא סולידי ודי מאסיבי ואילו הרצ'ט של הבוהן הוא עשוי מפלסטיק מצופה בגומי, שזה בעיני לא הכי חכם.
מבחינת משקל, לא שקלתי את המוצר אך הוא לא מרגיש כבד ביד, וגם הבורד, לא הבחנתי בהבדל משמעותי, אולי אפילו מעט קל יותר.

חוויית השימוש:

בגדול, הביינדינגס תפקדו בצורה טובה מאוד. יחסית. העמידה בהם היא משמעותית יותר נוחה מביינדינגס אחרים וזה גם מםתח לכל מיני טריקים ושיפור הגלישה באופן כללי. ה-Wedgie Footbeds זה גם פיצ'ר חביב שעושה את העמידה לחמאתית יותר וכייפית יותר. מחוזק האחיזה שלהם על המגפי סנובורד התרשמתי פחות – הראצ'ט המרכזי מחזיק בצורה טובה את הרגל, הראצ'ט הקדמי לעומת זאת – ממש פחות. ככל הניראה עצם העובדה שאין משהו סולידי בין השתי חתיכות פלסטיק אלא רק גומי, משפיע על האחיזה והיא םחותה מאשר בדגמי הראצ'טים הקלאסיים. רייד עם ההתחכמות שלהם פישלו פה לדעתי. בנוסף, כיוון שהראצ'ט מכוסה גומי, שתי גומיות פנימיות כבר נקרעו, משימוש סביר לחלוטין, ואני צופה שעד אמצע שנה הבאה בערך אני כבר אצטרך להחליף את השטות הזאת. לפעמים, כל מיני ניסיון חידוש לא ממש חכמים הם מה זה לא מוצלחים, כמו במקרה הנ"ל.
טרנזיציית הארגיה בביינדינגס היא יחסית טובה וחדה, אבל בגלל האחיזה המעט בעייתית שלהם, היא לא חדה כמו שציפיתי וקיוויתי. יכול להיות שאם אחליף ראצ'ט למשהו יותר סולידי המצב ישתפר.

מסקנה:

בסופו של יום מדובר על מוצר שהוא סביר מאוד. הביינדינגס נוחים והכל, אבל קשה להעריך לטובה את איכות החומרים המתכלים, שהם בעיקר הפלסטיקים והספוגים – שתופסים חלק ניכר מהקונסטרוקציה של הביינדינגס.
מאידך, חוויית השימוש בהן הייתה כייפית ומאוד מאוד נוחה. קשה לי להגדיר אם הייתי ממליץ את הקאפו למי שחובב בעיקר פארקים או פרירייד, בגדול הוא הוכיח את עצמו יחסית לטובה בשני המצבים.
בעבר, הביינדינגס של רייד נחשבו לשם דבר בעמידות ואיכות בניה, בעיקר בגלל המסגרת אלומיניום הלא מתחכמת שלהם שבאמת הייתה איכותית. היום, עם כל הצעועים החביבים והמיותרים בהלט רואים שהסבירות שהוא יחזיק מעמד שנים ארוכות הוא לא גדול. באקלים של הארץ, יש מצב שהספוג יתחיל להתפורר יחסית מהר, והגומי של הראצ'ט הקדמי יסדק.

גלריה:

info-bleach-ride-capo-frame-macro

תצלום מאקרו של הפריים.

info-bleach-ride-capo-cuff-inner-view

גב הביינדינגס מעוצב בצורה ארגונומית.

info-bleach-ride-capo-cuff

תצלום מחלקו האחורי של הביינדינג.

info-bleach-ride-capo-wedgie-out-2

ה-footbed שמגיע עם הגיינדינגס הללו.

info-bleach-ride-capo-wedgie-out

תצלום של ה-footbed מלמטה.

info-bleach-ride-capo-wedgie

זום על ה-footbed שבנוי בזווית קלה.

info-bleach-ride-capo-under-view

חלקו התחתון של הביינדינג.

info-bleach-ride-capo-ratchet-focus

תקריב על הראצ'ט.

info-bleach-ride-capo-side-view

צידו של הביינדינג.

info-bleach-ride-capo-toe-cap

נקודת התורפה העיקרית של הקאפו.

info-bleach-ride-capo-toe-macro

פוטנציאל הבלאי זועק – ומגיע מהר.

info-bleach-ride-capo-top-view

תצלום מלמעלה של הביינדינגס.

 

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: ביינדינגס לסנובורד Ride Capo
31star1star1stargraygray

כתיבת תגובה