סקירת סנובורד Smokin’ Awesymmetrical

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
16/05/2016

השנה חיפשתי לי סנובורד משני שישמש אותי לימי הפאודר, ושיהיה מעט קשיח יותר מהליב טק בננה הקבוע שלי, שהוא מעולה לכל ההר וגם לפארק. הקריטריונים שלי היו שהוא יהיה של חברת בוטיק אמריקאית שמייצרת את הבורדים בארה"ב, ושהוא יהיה עם מבנה רוקר הכי שאפשר. מפה לשם, מצאתי מישהו שמוכר את ה-Awesymmetrical של חברת Smokin’ במחיר סופר מצחיק ($140 לבורד חדש עם הניילונים, במקום $550) ככה שזה סגר לי את הפינה.

על תושבות הרגליים היו אמונים בתחילה ביינדינגס של חברת GCW (סקירה עליהם ניתן לקרוא פה) ולאחר זמן מה החלפתי אותם בביינדינגס טובים בהרבה, ה-Union FC.

על המוצר:

מלבד הגיבובים המאגניבים באתר האינטרנט של החברה, מדובר על כמה חבר'ה צעירים מספארקס, נוודה שמייצרים בורדים מגניבים. הייתי אצלם בביקור במפעל לפני כמה שנים כשהם רק קמו והיום הם די גדלו. להערכתי, הם מייצרים כמה מאות של בורדים בשנה, ומשתמשים בחומרים גלם מעולים. איכות המוצר היא באמת מעולה, והצורה מגניבה לא פחות.

הבורד האישי שלי הוא במידה 156 ס"מ, והוא די קשיח. מ-1 עד 10 הייתי נותן לו 6.5. הצורה שלו כמובן מאוד הושפעה מהמיינסטרים, והוא בעל מבנה רוקר בזנב ובאף, ובין הביינדינגס. מתחת לביינדינגס יש מבנה קאמבר כמו שנהוג ברוב הבורדים היום. נתונים טכניים אפשר למצוא באתר היצרן למי שזה מענין אותו.

חוויית השימוש:

טנק מרכבה 4 במורד ההר. פשוט ככה. ניסיתי הרבה בורדים אבל ה-Awesymmetrical הזה זה פשוט משהו אחר. שילוב מושלם ובאלאנס מושלם של קשיחות, יציבות וזריזות. ממש יין ויאנג באורגיה. למי שאוהב לגלוש מהר בכל תנאי השטח, ובמיוחד בפאודר, החוויה הייתה מושלמת. עם ביינדינגס קשיח, זה סט אפ חלומי לתנאי שלג חלומיים. גם מי שאוהב להישאר במסלול ומחפש את הבורד שפשוט hits the spot, זה זה.

מאידך, מי שאוהב פארק ומחפש בורד שנותן הרבה pop, לא הכי יתחבר לבורד הזה לדעתי. הפופ שלו סביר, אבל מצריך המון השקעת אנרגיה, וגם אז, ביחס לבורדים פחות קשיחים, הפופ הוא פסדר כזה. אני מעדיף בורדים מעט יותר רכים שנותנים יותר פופ בפחות מאמץ, ככה שמי שמחפש גם מכונת פארק טובה, לא יודע אם זה יהיה הבורד הכי מתאים עבורו.

מסקנה:

כשיורד שלג טרי או כשאני יודע מראש שאני הולך להישאר מחוץ לפארק ולתת פול גז על המסלול, אני לוקח את הבורד המעשן איתי, ומשאיר עשן לחבריה (לפעמים על אמת). זה הבורד הכי מהיר, by far, שגלשתי עליו בזמן האחרון והכי יציב. הבסיס שלו עשוי מסינטרד עמיד ומהיר, ובכלל איכות הבניה כמו שציינתי היא מעולה מאוד.

מומלץ לגולש המזדקן שכוחו עדין במותניו והוא אוהב לגלוש בקו ישר.

גלריה:

info-bleach-smokin-awesymmetrical -snowboard-tail

הזנב של הסנובורד

info-bleach-smokin-awesymmetrical -snowboard-topsheet

הטופ-שיט של הסנובורד

info-bleach-smokin-awesymmetrical -snowboard-top

מבט מלמעלה

info-bleach-smokin-awesymmetrical -snowboard-nose

החלק הקידמי של הבורד

info-bleach-smokin-awesymmetrical -snowboard-base-closeup

המאגנה טרקשן – הישר מבית ליב טק

info-bleach-smokin-awesymmetrical -snowboard-base

הבסיס של הבורד במלוא תפארתו

Share Button
מאת: ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: סנובורד Smokin’ Awesymmetrical
51star1star1star1star1star