סקירת קרש סנובורד Lib Tech Skate Banana

ציון:

מאת: ליאון אברבוך
02/03/2015

לאחר כחודשיים עם הקרש הקודם של ליב טק ה-Attack Banana, הגיע לידי הקרש החביב על של המותג – ה-Skate Banana. לאחר שהיה לי את הדגם הקודם במשך כ-4 שנים, ואחרי ניסיון סביר עם ה-Attack Banana, חזרתי לדגם המוכר לי, רק של שנת 2014. להלן ההתרשמות המחודשת מהקרש.

על המוצר:

למי שלא מכיר את הקרש האגדי של חברת ליב טק, ששינה במידה רבה את הקונסטרוקציה של הקרשים בתעשיה לפני משהו כמו 14 שנה, הסקייט בננה הוא קרש בעל מבנה Rocker, כלומר, בעל קיעור הפוך. הדרך הקלה ביותר להמחיש את המבנה יהיה לשים את הבורד על רצפה חלקה ולנסות לסובב אותו כמו חוגה. בעוד שבורד בעל תצורת Camber לא יסתובב, כי הוא שטוח ואיך לו ציר (pivot), הסקייט בננה יסתובב, כי המבנה שלו הוא כמו בננה בערך, אם ישימו אותה על הרצפה כשהיא הפוכה וינסו לסובב. אנלוגיה מעט מוזרה, אך אני מקווה שהכוונה ברורה. הבורד מצוייד ב-Magne Traction שזה עוד שטיק של חברת ליב טק, שהסכינים של הבורד אינן ישרות לחלוטין והן מעט מעוגלות, וזאת על מנת להבטיח ביצועים טובים יותר על קרח ושלג קשה. הבורד הוא בורד All Around ומתאים למשחקים בכל רחבי ההר.

חוויית השימוש:

אני אנסה להיות אובייקטיבי במידת האפשר שכן היה לי כבר את אותו הדגם, רק מלפני כמה שנים.
מצאתי את הבורד כמאוד כייפי ברוב חלקי ההר. הביצועים שלו הם טובים מאוד בפארק, בפאודר וגם במהירויות ביניוניות עד גבוהות. הבורד הוא יחסית קשיח (5/10) מה שמקנה לו יציבות ושליטה טובה, מצד שני, מי שמחפש בורד גמיש יותר, וכזה שמותאם לפארק נגיד בצורה טובה יותר, עלול להתאכזב מעט. מאידך, אם יש גולשים שמחפשים בורד כייפי וסלחני שיתאים גם ללימוד וגם לגלישה בנתאי שלג מגוונים, יימצא את הסקייט בננה כבורד המושלם עבורו.
בנוסף, אחרי כחודשיים של גלישה די אינטנסיבית על הבורד, הוא מראה סימני בלאי ניכרים. משיחה עם חברים שגלשו עד לאחרונה עם ליב טק בצורה קבועה, גם הם התלונו על בלאי מהיר יחסית, בעוד שניסיונם עם מותגים אחרים הוא שונה. אני לא בטוח אם ליב טק התחילו לחפף בייצור בשנים האחרונות או האם אני נפלתי על כמה יחידות מוזרות, אבל הדבר קצת מעיק, שכן מחירים הבורדים של ליב טק הם לא זולים במיוחד. כך או כך, אני בהחלט יכול לסכם כי חוויית השימוש נטו מהבורד היא טובה מאוד.

מסקנה:

מתחילים שמחפשים קרש מעולה להתחלה וגם מתקדמים שרוצים קרש אוניברסלי עם ביצועים מעולים – הסקייט בננה הוא בהחלט מומלץ. מדובר על קרש איכותי מחברת בוטיק איכותית, המיוצר בארה"ב עם מיטב הטכנולוגיות העכשוויות ושנותן פייט אכזרי למרבית המותגים. מחירו של הסקייט בננה הוא לא זול, אבל מי שמחפש קרש איכותי שישאר מעודכן גם בעוד 5 שנים, הסקייט בננה יהיה השקעה מעולה ומומלצת.

גלריה:

info-bleach-skate-banana-top-2

מבט מלמעלה

info-bleach-skate-banana-top

מבט נוסף מלמעלה

info-bleach-skate-banana-side

צילום מהצד

info-bleach-skate-banana-rocker

בסיס ה-Rocker הסלחני

info-bleach-skate-banana-magne-traction

המאגנה טרקשן

info-bleach-skate-banana-closeup

תקריב למרכז הבורד

info-bleach-skate-banana-base

הבסיס של הבורד

Share Button
ליאון אברבוך
המוצר הנסקר: קרש סנובורד Lib Tech Skate Banana
41star1star1star1stargray

כתיבת תגובה